Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oświęcim. 17-latka próbowała targnąć się na swoje życie. Tragedii udało się zapobiec, w porę przyszła pomoc

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Policjantom wspólnie z operatorką Centrum Powiadamiania Ratunkowego udało się odwieść nastolatkę od samobójczych zamiarów
Policjantom wspólnie z operatorką Centrum Powiadamiania Ratunkowego udało się odwieść nastolatkę od samobójczych zamiarów KPP Oświęcim
17-letnia dziewczyna zadzwoniła na numer alarmowy 112 i oświadczyła, że stoi na kładce dla pieszych nad Sołą w Oświęcimiu i ma zamiar skoczyć do wody. Tragedii zapobiegła profesjonalna rozmowa operatorki Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz pomoc przypadkowych przechodniów i interwencja oświęcimskich policjantów.

Chciała skoczyć z kładki nad Sołą

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 14 marca, na plantach nad Sołą. Tuż przed godz. 13 operatorka numeru alarmowego 112 odebrała telefon od płaczącej i zrozpaczonej 17-latki, która oświadczyła, że stoi na kładce dla pieszych nad rzeką Sołą w Oświęcimiu i ma zamiar skoczyć do wody.

Operatorka spokojnie i z wyczuciem zaczęła rozmawiać z nastolatką, próbując wpłynąć na zmianę jej decyzji. Jednocześnie informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego została przekazana do oświęcimskiej komendy policji.

- Patrol w składzie sierżant Ivo Kopijasz oraz starszy posterunkowy Adrian Chowaniec w kilka chwil dotarli we wskazane miejsce. Okazało się, że obok dziewczyny, która nadal trzymała się bariery, znajdowało się kilku przechodniów próbujących ją uspokoić

- informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci po krótkiej rozmowie odwiedli nastolatkę od zamiaru samobójstwa i zabrali do radiowozu. Następnie przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych, a sami udali się do jej mamy.

- W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że powodem dla którego nastolatka chciała targnąć się na życie był zawód miłosny

- zaznacza policjantka.

Projekt "Pokonajmy kryzys"

Przy tej okazji policja przypomina, że w każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc w podobnych sytuacjach. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę. - O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby - dodaje Małgorzata Jurecka.

Na terenie powiatu oświęcimskiego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu realizuje program pn. „Pokonajmy kryzys” wspierający osoby znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Z pracownikami biura projektu „Pokonajmy kryzys” można skontaktować się telefonicznie pod numerem 33 843 70 58 lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: [email protected]. Biuro projektu znajduje się w Oświęcimiu przy ulicy Bema 4. Jest czynne w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach od 7 do 15, we wtorek od 7 do 16, a w piątek od 7 do 14.

FLESZ - Koronawirus. Jak się przed nim uchronić

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto