Oświęcim. Mistrzostwa Małopolski młodzików i dzieci w pływaniu, od 10 do 13 lat. To były dwa dni zmagań o medale ZDJĘCIA

Przez dwa dni w Oświęcimiu odbywały się pływackie mistrzostwa Małopolski dzieci i młodzików Fot. Jerzy Zaborski
SMS Galicja Kraków wygrał mistrzostwa Małopolski dzieci i młodzików (od 10 do 13 lat), rozegranych w Oświęcimiu. Drugi było Solne Miasto Wieliczka, a gospodarze, „Ósemka” Oświęcim uplasowała się na najniższym stopniu podium. Drugi z klubów zachodniej Małopolski – Omega Olkusz, był na piątej pozycji. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zobaczcie zdjęcia z pływackich mistrzostw Małopolski dzieci i młodzików w Oświęcimiu:

- W pływaniu dzieci liczy się przede wszystkim siła drużyny. Na indywidualne szlify przychodzi czas w starszych rocznikach, począwszy od 14 latków – zwraca uwagę Krzysztof Jakubik, prezes „Ósemki” Oświęcim.

W klasyfikacji dziewcząt 13-letnich wygrała Wiktoria Gracjasz (Jasień Sucha Beskidzka), wyprzedzając Marię Łakomą (Sokół-Mościce Tarnów) i Zuzannę Czaję (Solne Miasto Wieliczka).

W grupie dziewcząt 12-letnich najlepsza była Ida Polak (Płetwal Zakopane). Pozostałe miejsca na podium zajęły: Żak Zoya (Solne Miasto Wieliczka) i Karolina Pęczek (Płetwal Zakopane).

W kategorii 11-letnich dziewcząt wygrała Katarzyna Kuźma (STP Nowy Sącz). Wyprzedziła Olgę Rachwał (SMS Galicja Kraków) i Hannę Jarosz (Omega Olkusz).

W grupie najmłodszej, 10-letnich dziewczynek, pierwsze dwa miejsca zajęły zawodniczki STP Nowy Sącz: Milena Leśnik i Anna Brońska. Trzecia była Kladia Piecuch (Jordan Kraków).

Najlepsi chłopcy mistrzostw Małopolski dzieci i młodzików w Oświęcimiu

13 lat: Krystian Strąk („Ósemka” Oświęcim), Kacper Kot (Solne Miasto Wieliczka), Jakub Plutecki (SMS Galicja Kraków), Maciej Halkiewicz (Omega Olkusz).

12 lat: Michał Michałek (Korona Kraków), Piotr Sala („Ósemka” Oświęcim), Olgierd Wrześniak (Solne Miasto Wieliczka), Adrian Wesecki („Ósemka” Oświęcim).

11 lat: Stanisław Tokarski (Delfin Nowy Targ), Igor Tarasek (SMS Galicja Kraków), Olaf Misztal (Solne Miasto Wieliczka).

10 lat: Kuba Chromy (Jasień Sucha Beskidzka), Maksymilian Szymański (Solne Miasto Wieliczka), Michał Rusek (Jordan Kraków)...8. miejsce Tomasz Hoła („Ósemka Oświęcim), 9. miejsce Mateusz Żaba (Omega Olkusz).