Oświęcim. MP juniorów 15-letnich. Pływacy Unii rozpoczęli mistrzostwa dwoma medalami - polubili brąz. Padły dwa rekordy Polski. ZDJĘCIA

W pierwszym dniu MP 15-latków w pływaniu na długim basenie w Oświęcimiu miejscowa Unia zdobyła dwa brązowe medale Fot. Jerzy Zaborski
W Oświęcimiu rozpoczęły się letnie mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich na długim basenie. W pierwszym dniu mistrzostw walczono na długich dystansach stylu dowolnego. Oświęcimianie, podopieczni Marka Dorywalskiego i Moniki Banach, polubili brąz. Ustanowiono dwa rekordy Polski. A to dopiero początek. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zobaczcie zdjęcia z MP juniorów 15-letnich w Oświęcimiu, dzień I:

Pierwszy medal dla Unii Oświęcim zdobyła Judyta Kusion w wyścigu na 1500 metrów stylem dowolnym (18.10,59). Mistrzostwo wywalczyła Julia Maciak z Muszelki Warszawa (17.45,14), a srebro zdobyła Agnieszka Rudomina z Żabianki Gdańsk (17.54,13). Druga z oświęcimianek, Milena Łazarz, zakończyła rywalizację na 6. miejscu (18.16,01).

MP 15-latków w Oświęcimiu: Rekord Polski Mikołaja Filipiaka

Pasjonująca była walka na 800 metrów stylem dowolnym chłopców. Zwyciężył Mikołaj Filipiak z Żabianki Gdańsk, a jego wynik 8.22,82 jest nowym rekordem Polski w tej kategorii wiekowej. Wyprzedził Jerzego Larysia z Muszelki Warszawa (8.25,90) i Bartosza Kapałę z Kormorana Olsztyn (8.44,82).

Jak zwykle wielkie emocje towarzyszyły rywalizacji sztafet mieszanych 4x100 metrów stylem zmiennym. Oświęcimianie wywalczyli brązowy medal w składzie: Adrian Czuba, Ewa Wrona, Dominik Woźnicki i Aleksandra Juda. Pływacy Unii uzyskali czas 4.19,36.

Powody do podwójnej satysfakcji miała ekipa G-8 Bielany Warszawa. Zdobyła nie tylko złoty medal, ale uzyskany czas 4.11,35 był nowym rekordem Polski. Stołeczna ekipa walczyła w składzie: Bartosz Brzozowski, Lena Drynkowska, Jan Brzóska, Barbara Walczak.

Z kolei srebro przypadło Warcie Poznań (4.18,11), walczącej w składzie: Malwina Mikołajczak, Szymon Krasowski, Kajetan Krucki, Wiktoria Kolańczyk.