Oświęcim: Pierwszy seniorski mecz III-ligowej koszykówki zakończył się sukcesem Niwy

Kibice w Oświęcimiu po dwóch latach przerwy znów byli świadkami seniorskiej rywalizacji o punkty w III lidze. Niwa pokonała Politechnikę Kielce 78:71. Fot. Jerzy Zaborski
W Oświęcimiu, w pierwszym po dwóch latach przerwy seniorskim meczu koszykówki w III lidze, miejscowa Niwa pokonała AZS Politechnikę Świętokrzyską Galeria Echo Kielce 78:71 (11:14, 15:8, 17:15, 18:24, 17:10). W następnej kolejce oświęcimianie zagrają w hali wicelidera, krakowskiej Politechniki.

- Cieszę się, że chłopcy udźwignęli ciężar odpowiedzialności, bo mieliśmy świadomość, że oczekiwania wobec zespołu są duże –[/i] zwraca uwagę Jakub Musijowski, trener Niwy. - Na pewno wiodącymi zawodnikami w oświęcimskiej ekipie byli wypożyczeni z drugoligowego AGH Kraków: Michał Borówka, Robert Kolka, Tomasz Józefiak i Bartosz Podworski.

Wymienieni zawodnicy nie skończyli jeszcze 23 lat, więc - na mocy umowy szkoleniowej pomiędzy klubami - mogą występować w dwóch drużynach na różnych szczeblach rozgrywek. - _Spokojnie, swoje minuty do rozegrania będą dostawali też oświęcimscy wychowankowie _– zapewnia trener Musijowski, który na co dzień jest także zawodnikiem drugoligowego MCKiS Jaworzno.

Pierwszy mecz w Oświęcimiu Niwa grała falami. Kielczanie też mieli w swoich szeregach zawodników z bagażem pierwszo- i drugoligowych doświadczeń, więc emocji nie brakowało. W ostatniej kwarcie oświęcimianie wypracowali zaliczkę 9 punktów, ale przestój pod koniec meczu sprawił, że kibice byli świadkami dogrywki. W niej miejscowi po dwóch “trójkach” opanowali sytuację.

Teraz oświęcimian czeka wyprawa do Krakowa. - Wiem, że tamtejsza Politechnika postawi nam wyższe wymagania od kieleckiej – uważa trener Musijowski. - _Nasi najbliżsi rywale te mają w swoich szeregach drugoligowców, ale to powinno podziałać na nas mobilizująco. Wierzę, że w tym sezonie stać Niwę na walkę o czołowe lokaty. Szkoda, że w pierwszej kolejce przegraliśmy w Krakowie z młodą drużyną rezerw Wisły _– żałuje trener, który jednak wtedy nie mógł skorzystać z zawodników AGH, bo nie były załatwione wszystkie formalności związane z ich wypożyczeniem do Niwy.

Niwa Oświęcim - AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce 78:71 (11:14, 15:8, 17:15, 18:24, 17:10).
Punkty dla Niwy: Borówka 27, Kolka 18, Józefiak 17, Podworski 9, Kajor 4, Kłapa 3.

W innych meczach: Skawa Wadowice – AZS Politechnika Krakowska 76:82, Wisła II Kraków – MKS Bank Spółdzielczy Limanowa 73:107, UKS Regis Wieliczka - Cracovia 1906 60:69. Pauzowała Unia MUKS 1811 Tarnów.