Oświęcim. Po porażce w Sanoku Unia znalazła się nad przepaścią

Bramkarz Unii Michał Fikrt miał w Sanoku sporo pracy
Bramkarz Unii Michał Fikrt miał w Sanoku sporo pracy Fot. Jerzy Zaborski
Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że awans Unii do czołowej „szóstki” hokejowej ekstraklasy będzie tylko formalnością. Tymczasem po porażce w Sanoku (1:2) podopieczni Josefa Dobosza muszą o nią walczyć i – jeśli po przerwie nie zdobędą choćby punktu z Cracovią – to nawet ostatnia wygrana w Sosnowcu z SMS może nie wystarczyć do realizacji celu.

Sanoczanie po niespodziewanym otrzymaniu punktów walkowerem za mecz z Tychami (na lodzie przegrali 1:4) wrócili do walki o miejsce w „szóstce”, a - po pokonaniu oświęcimian – wciąż pozostają w grze.

Gospodarze od początku ruszyli do zdecydowanego natarcia. Oświęcimianie potrzebowali kilku minut, żeby uporządkować grę. Kiedy już to zrobili, stracili gola, bo Ćwikła strzałem z nadgarstka zaskoczył Fikrta.

148 s później golem odpowiedział Daneczek, a na kolejne trafienie czekano do drugiej tercji. Tym razem Ćwikła idealnie zagrał Śliwińskiemu, który dopełnił formalności.

W 52 min karę meczu zarobił Fiedor. Unia przetrzymała 5-minutowe osłabienie. Na 33 s przed końcem trener Josef Dobosz wycofał bramkarza, wprowadzając dodatkowego zawodnika, ale gościom nie udało się doprowadzić do dogrywki, bo właśnie punkt znacząco przybliżyłby ich do „szóstki”.

_ - Zabrakło nam dzisiaj szczęścia _– powiedział Peter Tabeczek, napastnik Unii który po sześciu tygodniach leczenia kontuzji wystąpił po raz pierwszy.

Ciarko Sanok – Unia Oświęcim 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
1:0 Ćwikła (Bielec, Rąpała) 11, 1:1 Daneczek (S. Kowalówka) 13, 2:1 Śliwiński (Ćwikła, Bielec) 31.
Sędziował: Patryk Pyrskała (Katowice). Kary: 6 – 27 minut (w tym kara meczu dla Fiedora). Widzów: 2000.

Unia: Fikrt – Vosatko, Bezuszka; S. Kowalówka, Daneczek, Wojtarowicz – Gabryś, Modrzejewski, Szewczyk, Haas, Adamus – Fiedor, Popela; Paszek, Wanat, Malicki – Budzowski, Tabaczek, Piotrowicz.

Inne mecze:

SMS U20 Sosnowiec - Comarch Cracovia 1:9 (0:2, 1:4, 0:3); Podhale Nowy Targ – Orlik Opole 5:3 (1:1, 1:1, 3:1); JKH GKS Jastrzębie – Naprzód Janów 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), GKS Tychy – Polonia Bytom 4:3 (2:2, 1:1, 1:0), Nesta Mires Toruń – Zagłębie Sosnowiec 6:4 (1:1, 2:1, 3:2).