Oświęcim: Spartnas po meczu walki przegrali na własnym boisku z Poznań Hussars 3:5

W meczu ekstraklasy lacrosse, rozegranym w Oświęcimiu, było dużo walki, ale ostateczni miejscowy Spartans ulegli Poznań Hussars 3-5. Fot. Jerzy Zaborski
Oświęcimscy Spartanie przegrali na własnym boisku z Poznań Hussars 3:5 (0:3, 2:0, 0:2, 1:0), bo goście z Wielkopolski zamierzają w tym roku znowu walczyć o czołowe lokaty w ekstraklasie lacrosse. Nie przypadkiem w niej są liderem.

W meczu było wszystko to, co kibice lubią najbardziej, czyli bramki, zmienność akcji no i...bójka. Wszak lacrosse ma wiele wspólnego z hokejem. Pod koniec rywalizacji, kiedy emocje sięgnęły zenitu, do walki na pięści stanęli Michał Bucki, trener miejscowych z Markiem Biesiadą. - Źle weszliśmy w mecz – przyznał oświęcimskie szkoleniowiec. - Najgorsze jest to, że słabe pierwsze kwarty stały się już naszą niechlubną tradycją w rundzie jesiennej.

Oświęcimianie, którzy są aktualnymi brązowymi medalistami, zaczęli grać dopiero po stracie dwóch bramek. Wprawdzie przed pierwszą pauzą stracili trzecią, ale od drugiej kwarty liczna grupa kibiców mogła oglądać inne, lepsze oblicze Spartan, którym udało się złapać kontakt.

Gospodarzom zabrakło jednak stabilizacji, bo w trzeciej odsłonie znowu oddali inicjatywę przyjezdnym, a skoro przy obronie dostępu do własnej bramki łapali kary, ułatwili rywalom zdobycie kolejnych dwóch bramek, walcząc często w osłabieniu.
Goście dobrze rozegrali ten okres meczu taktycznie, skutecznie wyłączając z gry najlepszych oświęcimian.

Na 11 minut przed końcem Bucki zdobył trzecią bramkę, ale na wyrównanie zabrakło czasu. - Wygraliśmy, ale styl pozostawił sporo do życzenia _– przyznał Krzysztof Harmol, obrońca Hussars. - Drużyna jest w budowie, więc do optymalnej formy wciąż brakuje._

W drugim meczu: Kosynierzy Wrocław – Grom Warszawa 10:8. Pauzował: Kraków Lacrosse Kings.