Oświęcim: Strzelecki trening Unii kosztem Polonii Bytom [ZDJĘCIA, WIDEO]

Damian Piotrowicz ustala wynik spotkania, pieczętując wygraną Unii w Oświęcimiu z Polonią Bytom (8:0) w hokejowej ekstraklasie. Fot. Jerzy Zaborski
W spotkaniu inaugurującym 28 kolejkę, rozegranym w Oświęcimiu, miejscowa Unia, choć w roli gości, pokonała bytomską Polonię 8:0, traktując rywali ulgowo tylko w premierowej odsłonie.

W pierwszej tercji oświęcimianie skupiali się głównie na „wożeniu” krążka. Oddali dwa groźne strzały (Kalinowski i Gabryś), a sami mogli zostać skarceni, gdyby w 9 min Diemianiuk lepiej rozegrał dwójkową kontrę.
_
- W przerwie trener w męskich słowach powiedział nam, że mamy się zabrać do pracy i na efekty nie trzeba było długo czekać _– wyjawił Filip Komorski, autor trzech bramek dla Unii.

Worek z golami rozwiązał się w drugiej tercji. - _Zabrakło nam oparcia w bramce, ale nie ma się czemu dziwić. Młodemu bramkarzowi brakuje doświadczenia _– tłumaczył Mariusz Kieca, trener Polonii, który w karierze zawodniczej także występował między słupkami.

O przewadze Unii niech świadczy fakt, że Kalinowski zdobył bramkę w osłabieniu. Przedniej urody było drugie trafienie Daneczka, który - niczym czarodziej - w powietrzu „skleił”krążek, wrzucając go do siatki.

Ładnie przymierzył Mateusz Bepierszcz, bo w bliższe „okienko”, podjeżdżając Zdanowicza z prawej strony, a na zakończenie strzeleckich fajerwerków Damian Piotrowicz po minięciu dwóch obrońców praktycznie „wjechał” z krążkiem do bramki. Tym razem oświęcimianom łatwo przychodziły zdobycze. Za tydzień, przeciwko Podhalu, na pewno tak nie będzie...

Polonia Bytom – Unia Oświęcim 0:8 (0:0, 0:5, 0:3)
0:1 Komorski 21.18, 0:2 Daneczek (Nowotarski) 22.31, 0:3 Daneczek 23.31, 0:4 Bepierszcz (Vosatko, Daneczek) 25.48, 0:5 Kalinowski (Piotrowicz) 38.07, w osłabieniu; 0:6 Komorski (Szewczyk, Adamus) 41.42, 0:7 Komorski (Adamus, Szewczyk) 49,46, 0:8 Piotrowicz (Kalinowski, Modrzejewski) 50.24

Sędziował: Janusz Strzempek (Katowice). Kary: 2 - 6 minut. Widzów: 600.

Polonia: Zdanowicz (od 49.47 Pabisiak) – Banaszczak, Stępień; Wieczorek, Słodczyk, Salamon – Doroszewski, Bigos; Błaczyński, Bucenko, Diemianiuk – Orłowski, Owczarek; Wąsiński, Bajon, Dybaś.

Unia: Witek – Vosatko, Vizvary; Bepierszcz, Daneczek, Tabaczek – Gabryś, Ciura; Wojtarowicz, Zdenek, Jaros - Sindelarz, Piekarski; Szewczyk, Komorski, Adamus – Kasperczyk, Nowotarski; Modrzejewski, Kalinowski, Piotrowicz.