Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oświęcim. Uczniowie salezjańskiej szkoły wystawili najlepszy spektakl w Polsce po angielsku

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień, Maria Trębacz
Grupa teatralna Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu najpierw była bezkonkurencyjna w Krakowie, a potem pokonała rywali w Warszawie.

Uczniowie grupy teatralnej Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu mają ostatnio powody do radości. Najpierw w marcu cieszyli się z wygranej w 10. Małopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim w Krakowie, a teraz ze zwycięstwa w 3. Ogólnopolskim Przeglądzie Przedstawień Anglojęzycznych „MiniGlobe” w Warszawie.
W Krakowie uczniowie salezjańskiej szkoły okazali się bezkonkurencyjni, pokonując 13 grup, w tym m.in. faworyzowanych gospodarzy przeglądu z prestiżowego krakowskiego V LO, które w 10-letniej historii imprezy tylko dwukrotnie musiało uznać wyższość rywali. Po raz pierwszy było to trzy lata temu i wówczas także lepsza była właśnie grupa z ZSZTS. – Nasza radość była tym większa, że jury konkursu jednomyślnie uznało nasz spektakl za najlepszy – cieszy się Róża Grzywacz, nauczycielka języka angielskiego i zarazem jeden z reżyserów przedstawienia.
Uczniowie z oświęcimskiej szkoły pokazali talenty aktorskie. Brawurową grą porwali publiczność w teatrze "Groteska". W Warszawie aż takiego aplauzu nie było, ale tutaj oświęcimianie pokonali jeszcze większą konkurencję, czyli ponad 20 grup z całej Polski. Tutaj także zebrali wiele pochlebnych recenzji. Komisja także oceniła znakomitą grę i przygotowanie inscenizacji, przy bardzo skromnej scenografii.
Podwójny sukces grupie z ZSZTS przyniósł spektakl pt. „Sześć bardzo pracowitych dni” oparty na sztuce „Romeo i Julia”. Ponadto w Krakowie Maria Trębacz z oświęcimskiej grupy została wybrana najlepszą aktorką. W Warszawie w tej samej kategorii została wyróżniona, a oprócz niej jeszcze Karolina Szałaśny i Jakub Stachura.
Jak podkreśla Róża Grzywacz, te sukcesy nie były dziełem przypadku. Pracę nad spektaklem, który trwa niewiele ponad 20 minut, grupa zaczęła w listopadzie ub. roku. – W sumie mieliśmy około 100 godzin prób – wyliczył Jakub Stachura.
Nad każdą sceną pracowali bardzo pieczołowicie. Nikt jednak nie narzekał. – To była po prostu dobra, wciągająca zabawa – dodaje Trębacz. Róża Grzywacz podkreśla ogromną kreatywność całej grupy. Na próbach każdy dorzucał różne pomysły.
Grupę tworzą: Karolina Szałaśny, Maria Trębacz, Dominika Łysoń, Krzysztof Domański, Jakub Stachura, Kacper Kutera, Norbert Żmuda, Karol Lis, Adam Brady, Karol Cupiał. Pieczę nad nimi obok Róży Grzywacz sprawuje jeszcze Kamila Menżyk, druga nauczycielka języka angielskiego.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto