Oświęcim: W szlagierze 6. kolejki V ligi pomiędzy Unią i Babią Górą remis nie zadowolił nikogo

Przy piłce Piotr Wiertel (Unia) atakowany przez Jacka Kudzię. W szlagierze 6. kolejki V ligi piłkarskiej (grupa chrzanowska), rozegranym w Oświęcimiu, miejscowa Unia zremisowała z Babią Górą 2:2. Fot. Jerzy Zaborski
W szlagierze kolejki V ligi piłkarskiej, rozegranym w Oświęcimiu, miejscowa Unia tylko zremisowała z Babią Górą Sucha Beskidzka (2:2). Po ostatnim gwizdku sędziego obie strony czuły niedosyt.

Gospodarze zaczęli nieporadnie. Dowodem na to był fakt, że pierwszy strzał oddali dopiero w...44 minucie. Adamczyk znalazł się na 7 metrze, na wysokości lewego narożnika pola bramkowego, lecz Kachnic nie dał się zaskoczyć.

Goście spokojnie przyglądali się atakom oświęcimian, czekając na swoją szansę. - Rozgrywaniem piłki meczów się nie wygrywa – podkreślał na ławce trener gości Paweł Krzeszowiak.

Wreszcie przyjezdni doczekali się swojej okazji, w 30 min, kiedy - po akcji lewą stroną - wbiegający na bliższy słupek Dyduch, mimo asysty Grzywy, trafił do siatki.

Gra oświęcimian zmieniła się po przerwie, ale jeszcze w 52 min Adamczyk przegrał indywidualny pojedynek z Kachnicem. Okazje bramkowe zaczęły się mnożyć po pojawieniu się na boisku Tomasza Koconia. Właśnie po jego podaniu do remisu doprowadził Całus.

Jednak gospodarze nadal prosili się o „klapsa”, którego dostali od Raka. Trudno było nie wykorzystać okazji,skoro Dziędziel wyszedł z bramki aż na 14 m, więc dostał piłkę „za kołnierz”.

Po kolejnej akcji Koconia i strzale z ostrego kąta, piłka przetoczyła się tuż za linią bramkową, co zasygnalizował asystent, więc mecz po raz drugi zaczął się od nowa. Potem jeszcze decydujący cios mógł zadać Całus.

Skoro tego nie zrobił, to goście mieli piłkę meczową. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, po zagraniu z kornera, na 7 m bez opieki znalazł się Gach, lecz uderzył w obrońcę, stojącego tuż przed linią bramkową.

Unia Oświęcim – Babia Góra Sucha Beskidzka 2:2 (0:1)
0:1 Dyduch 30, 1:1 Całus 59, 1:2 Rak 73, 2:2 T. Kocoń 81.
Sędziował: Dawid Malczyk (Chrzanów). Żółte kartki: Domżał – Rak, Bąk. Widzów: 80.

Unia: Dziędziel – Pater (55 Nowotarski), Wiertel, Grzywa, Głowacki – Domżał (85 Żwirek), Jończyk, Dwornik (75 Ochman), Adamczyk – Boba (55 T. Kocoń), Całus.

Babia Góra: Kachnic – Kudzia, Listwan, Ścieszka, Gach – Bałos, Lociński, Mika (74 Bąk), Kociołek (87 Sajong) – Dyduch, Rak.

INNE MECZE:

Orzeł Balin – Sosnowianka Stanisław Dolny 2:1 (1:0): Pluta 13, Jaromin 88 – Lisowski 84;

Tempo Białka – Soła Łęki 4:2 (3:1): Goryl 15, Harańczyk 30, 85, Puzik 40 – A. Żmuda 2, 75;

Skawa Wadowice – KS Chełmek 0:3 (0:2):