Oświęcimianie dwa razy stawali na najwyższym stopniu podium w zawodach Opolskiej Łyżwy 2013

Kolejny udany występ zaliczyli łyżwiarze UKŁF Unia Oświęcim. Tym razem podopieczni Ewy Lofek stawali na podium w rywalizacji Opolskiej Łyżwy 2013.

Oprócz oświęcimian i gospodarzy do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze Spinu Katowice, Salchofu Warszawa, Euro6 Warszawa i krakowskiego Lajkonika, łącznie 49 uczestników.
Wśród solistów w klasie brązowej zwyciężył oświęcimianin Adrian Filanowski. Nieco gorzej poszło solistkom, bo uplasowały się poza podium. Najwyżej, bo na 5. pozycji, sklasyfikowana została Oliwia Pytkowicz. Miejsca kolejnych oświęcimianek: 14. Tatiana Kasprzyk, 25. Dorota Zawadzka.
Odwrotnie było w klasie srebrnej. Wśród solistek najlepsza była Nina Bytomska z Unii, wyprzedzając klubową koleżankę Aleksandrę Mazgaj. Tuż poza podium uplasowała się Alicja Rogalska. Miejsca kolejnych oświęcimianek: 5. Madgalena Skraba, 8. Julia Knurowska, 10. Kinga Kondal, 12. Klaudia Malena.
Wśród solistów brązowym medal wywalczył Szymon Szarek.
W najbliższy weekend (12-13 kwietnia), w Gdańsku, odbędą się mistrzostwa Polski młodzieżowców i novice, w których będą startować podopieczni Iwony Mydlarz-Chruścińskiej.