Oświęcimianin multimedalistą Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym

Małgorzata Gleń
Udane dla oświęcimian Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Sportowym we Wrocławiu
Udane dla oświęcimian Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Sportowym we Wrocławiu Arch. rodziny Małgorzaty i Grzegorza Kościelników
Podczas Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Strzelectwie Sportowym, które odbyły się we Wrocławiu, wystartowało dwóch reprezentantów Oświęcimia - małżeństwo Małgorzata i Grzegorz Kościelnik. Wrócili z medalami.

Małgorzata i Grzegorz Kościelnik reprezentują klub KS ZO LOK Kraków, a na co dzień trenują w LOK Oświęcim, szkoląc tutejszą młodzież.

Małżeństwo Kościelników lubi sobie celnie postrzelać

Już pierwszy dzień dostarczył wielkich emocji. Grzegorz Kościelnik wystartował w olimpijskiej konkurencji pistoletu pneumatycznego. W konkurencji podstawowej - 60 strzałów, która jest eliminacją do finału, uzyskał wynik 572 punktów i znalazł się w finałowej ósemce najlepszych strzelców. W finale wywalczył drugie miejsce, a tym samym zdobył tytuł Wicemistrza Polski 2023 w pistolecie pneumatycznym.

Co więcej, wraz z kolegami z drużyny Przemysławem Dopartem i Adamem Dembowskim, wywalczyli w tej konkurencji złoty medal i tytuł Mistrzów Polski.

Małgorzata Kościelnik startowała w tym dniu w konkurencji pistoletu sportowego i znacznie poprawiła swoją życiówkę, zajmując ostatecznie 35 lokatę.

W drugim dniu startów preludium stanowiła konkurencja olimpijska - pistolet pneumatyczny mix. Grzegorz i Małgorzata Kościelnikowie zaliczyli świetny start poprawiając swój rekord życiowy o piętnaście punktów i wynikiem 559 pkt zajęli szóste miejsce w kraju. Zaledwie pięciu punktów zabrakło do walki o medale w tej konkurencji.

Grzegorz Kościelnik startował następnie w konkurencji pistoletu dowolnego na dystansie 50m. To najstarsza i najtrudniejsza konkurencja pistoletowa w strzelectwie sportowym. Po fantastycznej walce ustąpił tylko pola dwójce zawodników notując drugi indywidualny medal na tych mistrzostwach.

- Brąz w tej konkurencji smakuje wybornie, bowiem na co dzień nasi zawodnicy nie mają możliwości trenowania konkurencji kulowych, gdyż strzelnica PZ2 w Oświęcimiu jest na razie zamknięta - cieszy się Grzegorz Kościelnik.

Jego drużyna KS ZO LOK Kraków wywalczyła w tej konkurencji kolejne Mistrzostwo Polski.

W ostatnim dniu startów zawodników z Oświęcimia Małgorzaa Kościelnik startowała w konkurencji pistolet pneumatyczny i z wynikiem 532 pkt zajęła 38 miejsce. Grzegorz startował natomiast w pistolecie centralnego zapłonu. Po pierwszej części dokładnej (30 strzałów) zajmował 14 miejsce z niewielką stratą do czołówki, a drużyna była na miejscu medalowym. W części szybkiej awaria broni nie pozwoliła na walkę o kolejne medale i musiał wycofać się z rywalizacji. W sobotnich zawodach startowała również juniorka Julia Grzesik, która ostatecznie zajęła 47 miejsce.

- Występ na Mistrzostwach Polski 2023 możemy uznać za rewelacyjny. Cztery medale zawodnika z Oświęcimia to wynik ponad wszystkie oczekiwania. W pokonanym polu pozostało wielu świetnych zawodników kadry narodowej - mówi pan Grzegorz.

Grzegorz Kościelnik po za tym, że aktywnie uczestniczy w rywalizacji strzelców na najwyższym krajowym poziomie. jest również trenerem II klasy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i prowadzi zajęcia strzeleckie na obiekcie LOK Oświęcim. Jest również trenerem kadry województwa małopolskiego w konkurencjach pistoletowych.