18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Oświęcimscy łyżwiarze figurowi 6 razy stawali na podium w zawodach o Piastowski Piruet w Cieszynie

Amelia Konik była najlepszą solistką w klasie brązowej.
Amelia Konik była najlepszą solistką w klasie brązowej. Fot. Jerzy Zaborski
Z sześcioma medalami wrócili z zawodów w Cieszynie o Piastowski Piruet oświęcimscy łyżwiarze figurowi, podopieczni Ewy Lofek. Rywalizowano w klasach złotej, srebrnej i brązowej.

W zawodach dokonano wyboru zawodnika, który wykonał najpiękniejszy piruet. Wyróżniono oświęcimiankę Karolinę Gębczyk. Z kolei wśród chłopców podobnym trofeum uhonorowany został Jakub Lofek.

Pierwsze złoto zdobyła wśród solistek, w klasie brązowej, Amelia Konik, tocząc zacięty bój z opolanką Klaudią Gierczak. Ostatecznie oświęcimianka wygrała dzięki lepszym ocenom za wrażenie artystyczne.
Miejsca innych oświęcimianek w najliczniej obsadzonej grupie: 7. Aleksandra Mędela, 21. Dorota Zawadzka, 23. Tatiana Kasprzyk, 29. Magdalena Pilch, 32. Aleksandra Polak.
Wśród solistów bratobójczy pojedynek o złoto stoczyli Jakub Lofek z Pawłem Jakubcem. Ostatecznie zwyciężył Lofek.
O pechu w klasie srebrnej mogła mówić solistka Zuzanna Mędela, przegrywając walkę o 1. miejsce notą artystyczną z cieszynianką Justyną Wawrzacz, choć wykonała trudniejszy program pod względem technicznym od swojej rywalki.
Z kolei Nicola Adamczyk była 4., ale startowała w wyższej klasie. Do podium zabrakło jej bardzo niewiele. Miejsca pozostałych oświęcimianek: 6. Alicja Rogalska, 8. Karolina Gębczyk, 9. Oliwia Pytkowicz, 11. Julia Knurowska.
Wśród solistów piąty był Adrian Filanowski. Owszem, odstawał od czołówki, ale startował jednak w wyższej klasie.
Z kolei w klasie złotej oświęcimskie solistki walczyły o obsadę miejsc „na pudle”, poza najwyższym jego stopniem, które obsadziła Erika Nersesyan ze Spinu Katowice. Za nią uplasowały się oświęcimianki Magdalena Zawadzka,**Julia Kwiek i poza podium znalazła się Nina Bytomska. O walce o srebro Zawadzka pokonała klubową koleżankę wykonaniem trudniejszych elementów technicznych, odwracając kolejność po programie krótkim. Miejsca innych oświęcimianek:** 5. Anna Jaromin, 9. Magdelena Skraba, 11. Kinga Kondal. Wszystkie oświęcimianki startowały w wyższej klasie.