Oświęcimscy łyżwiarze figurowi zdobyli dwa juniorskie medale w pierwszej kwalifikacji do OOM

Zawodniczki Unii startujące w juniorkach „A”, od lewej: Klaudia Hatłas, Aleksandra Malinkiewicz, Anna Zając, Barbara Ślusarczyk, Ada Wawrzyk, Anna Siedlecka.
Jeden złoty medal i jeden brązowy zdobyli łyżwiarze figurowi oświęcimskiej Unii w I eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Katowicach-Janowie. Wyzwanie podjęło 83 zawodników z Warszawy, Torunia, Łodzi, Gdańska, Krakowa, Opola i Katowic. Zawodnikami Unii opiekują się Iwona Mydlarz-Chruścińska i Ewa Lofek.

Wśród solistek w juniorkach młodszych „A” zwyciężyła oświęcimianka Ada Wawrzyk, pokonując Marcelinę Lech i Weronikę Kasprzak z Axla Toruń. Sukces Ady był tym cenniejszy, bo po programie krótkim zajmowała 6. lokatę, tracąc 3,88 pkt. do Marceliny Lech. Ada w programie krótkim jako jedyna wykonywała kombinację potrójnego z podwójnym toeloopem. Mimo dobrej rotacji, próba była nieudana.
Jednak program dowolny Ady był już bardzo dobry, wykonała najtrudniejsze elementy swojego programu. Tuż poza podium uplasowała się Elżbieta Gabryszak, która po programie dowolnym awansowała o jedno „oczko”.

Miejsca innych solistek: Anna Siedlecka – 7., Klaudia Hatłas – 10., Izabela Marzec – 11., Aleksandra Malinkiewicz – 14., Barbara Ślusarczyk – 15., Anna Zając – 16.

W solistach wśród juniorów młodszych „A” na najniższym stopniu podium stanął oświęcimian Krzysztof Harmata. Za nim uplasował się jego klubowy kolega Sebastian Szymłowski. Wygrał Kamil Peteja ze Spinu Katowice. Drugi był Jakub Rudolf z Axla Toruń.

W juniorach młodszych „B” nie startowali soliści, ale wśród solistek najwyżej z oświęcimianek uplasowała się Magdalena Zawadzka (14. miejsce), która po programie dowolnym awansowała aż o siedem pozycji.

O prymat walczyły Euro6 i Ochota Warszawa, Stoczniowiec Gdańsk i Axel Toruń. Zwyciężyła Angelika Ordowska z Euro6 Warszawa, wyprzedzając klubową koleżankę Olgę Zacharewicz. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Melania Galas-Hermanowska z Ochoty.