Oświęcimscy pływacy do Silesia Cup w Katowicach przystąpili na pełnych obciążeniach

Filip Krogulski jako jedyny z mężczyzn Unii stanął na podium w Silesia Cup w Katowicach. Fot. Jerzy zaborski
Unia Oświęcim zajęła 2. miejsce w Pucharze Silesii, który odbył się w Katowicach. Były to pierwsze starty oświęcimian po dwóch miesiącach przerwy od grudniowych mistrzostw Polski na krótkim basenie.

W punktacji klubowej oświęcimianie ustąpili tylko AZS Katowice. Z kolei klasyfikacji indywidualnej mężczyzn zwyciężył Tomasz Polewka z Ruchu Grudziądz, wyprzedzając Michała Poprawę z SMS Oświęcim, który tym razem punktował dla AZS Katowice, bo była to impreza klubowa.

Z chłopców Unii tylko Krogulski na podium

Z zawodników Unii Filip Krogulski zajął 3. miejsce na 100 m stylem grzbietowym. Dwa srebrne medale zdobyła męska sztafeta oświęcimskiego klubu. – Może trochę dziwnie się czuliśmy, że nasi chłopcy plasowali się głównie poza podium, ale na szczyt formy jest jeszcze za wcześnie – uważa Marek Dorywalski, prezes UKP Unia Oświęcim.

Oświęcimskie dziewczęta nie zawiodły

Znacznie lepiej w klasyfikacji generalnej wypadły oświęcimskie dziewczęta. Katarzyna Górniak była druga, a za jej plecami uplasowała się Kamila Kunka. Z kolei Joanna Szczepanik była 5., a za nią znalazła się Joanna Janiczek. Wygrała Marcelina Radlińska z Orki Zamość, uczennica krakowskiej SMS.
Najlepiej oświęcimiankom poszło na 100 dowolnym, bo osadziły całe podium. Zwyciężyła Katarzyna Górniak przed Kamila Kunką i Joanną Szczepanik. Górniak była także najlepsza na 50 m dowolnym i 50 m grzbietem oraz 2 na 100 m grzbietem.
Szczepanik zajmowała 2. lokatę na 100 i 50 m motylkiem, a Janiczek stawała na najniższym stopniu podium, na tych samych dystansach i stylu, co jej klubowa koleżanka.
Z kolei Kunka wygrała na 200 m dowolnym oraz była 3. na 100 m zmiennym. – Były to pierwsze starty naszych zawodników nie tylko po prawie dwóch miesiącach przerwy, ale w okresie ciężkiego treningu, przygotowujących ich do mistrzostw Polski juniorów, rozpoczynających się 8 marca – mówi Marek Dorywalski. – Największe obciążenia mają licealiści z klas pierwszej i drugiej. Maturzyści przygotowują się pod kątem seniorskich, czerwcowych mistrzostw Polski na dużym basenie.
W Katowicach oświęcimianie chcieli się sprawdzić przede wszystkim drużynowo, stąd indywidualne czasy zeszły na drugi plan.
Oświęcimski klub podjął się organizacji kwietniowego turnieju Grand Prix Polski, na długim basenie, więc działacze Unii już rozpoczęli przygotowania do tej imprezy.