Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto miejsca w Olkuszu, gdzie czyhają zagrożenia. Tutaj lepiej uważać, bo może być niebezpiecznie! Dane wg. mapy przestępstw

OPRAC.: MMG
Przejdź do galerii >>> Znajdziesz tam wyszczególnione miejsca, gdzie lubią przesiadywać "pijaczki", gdzie dochodzi do przestępstw, gdzie są problemy z parkowaniem
Przejdź do galerii >>> Znajdziesz tam wyszczególnione miejsca, gdzie lubią przesiadywać "pijaczki", gdzie dochodzi do przestępstw, gdzie są problemy z parkowaniem Pixabay
Są takie miejsca w każdym mieście, które lepiej omijać szerokim łukiem. Również w Olkuszu nie brakuje takich. Jeśli nie wszystkie, to z pewnością znakomita większość, została zamieszczona na policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na policyjnej mapie zagrożeń, tylko w Olkuszu zaznaczono 170 takich miejsc, a w pozostałej części powiatu kolejnych 86.

Te miejsca w Olkuszu lepiej omijać:

Mapa jest na bieżąco aktualizowana. Szczegóły możesz zobaczyć TUTAJ.

W ciągu kilku lat istnienia mapy w Olkuszu bardzo przybyło zgłoszeń o niewłaściwym parkowaniu, mimo, że jest coraz więcej samochodów, ale i aut przybywa. Obecnie nie ma zgłoszonego problemu z bezdomnością.

Przechodząc do galerii dowiesz się więcej.

Krajowa Mapa Zagrożeń

Informacja policji o mapie zagroźeń:
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

  • informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
  • informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
  • bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
  • w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
  • informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
  • Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Nowa sala gimnastyczna „Mechanika” w Olkuszu będzie gotowa na jesień

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na olkusz.naszemiasto.pl Nasze Miasto