Piąta runda zimowego Grand Prix Zadyszki w Oświęcimiu. Piotr Połącarz znów najlepszy. Pasjonująca walka o drugie miejsce. WIDEO

Zimowe Grand Prix Zadyszki w bieganiu na 8 kilometrów sezonu 2023/24 wkroczyło w decydująca fazę. Za nami piąta runda. Pozostał wielki finał, zaplanowany na 2 marca 2024. Start o godzinie 11, spod mostu Jagiellońskiego.

Zimowe Grand Prix Zadyszki ma już zwycięzcę całego cyklu. Po czwartej rundzie został nim Piotr Połącarz. Jednak mistrz nie zamierzał pozostawić konkurencji taryfy ulgowej. Wprawdzie wahał się, czy wystartować w ostatnim biegu, ale zdecydował się na udział. Jak powiedział, treningowy. To jednak nie znaczyło, że zastosuje taryfę ulgową.

Na jego postawie skorzystali inni zawodnicy. Młody Filip Socha od razu „przykleił” się do mistrza, licząc, że dzięki niemu, jeśli nie „dowiezie” drugiej lokaty, to przynajmniej uzyska dobry czas.

Filip Socha długo dotrzymywał kroku mistrzowi, ale pod koniec biegu, zaatakował Paweł Wójcik, który zajął drugą lokatę.

- Pokonałem dystans w 27 minut i 54 sekundy, co jest moim najlepszym wynikiem całego Grand Prix – podkreślił na mecie Filip Socha.