Pierwsze, historyczne derby Małopolski w lacrosse, dla oświęcimskich Spartan

W pierwszych, historycznych derbach Małopolski w Polskiej Lidze Lacrosse, oświęcimianie pokonali „królewskich” z Krakowa (4:2) i nie będzie przesady w stwierdzeniu, że uczeń przerósł mistrza. Wszak w poprzednim sezonie kilku oświęcimian terminowało w krakowskiej ekipie, kiedy w mieście nad Sołą nie było jeszcze ligowej drużyny. Na półmetku Spartanie są wiceliderem ekstraklasy.

Oświęcimianie przystąpili do ostatniego akcentu jesieni po ligowej pauzie. – Wiadomo, że w przerwie solidnie pracowaliśmy, ale brak ligowego rytmu zawsze jest jakimś utrudnieniem – tłumaczy Dariusz Czerwik, rzecznik prasowy oświęcimskiego klubu.
Jednak determinacja pozwoliła oświęcimianom wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Przed końcem pierwszej kwarty krakowianie strzelili kontaktowego gola.
W drugiej części oświęcimianie często zamykali rywali, ale nie miało to przełożenia na gole. Trzecią bramkę zdobyli w trzeciej kwarcie.
Jednak w czwartej odsłonie, przez częste faule i w konsekwencji grę w osłabieniu, po raz drugi pozwolili rywalom na złapanie kontaktu. – Udało nam się strzelić czwartą bramkę, ale nie byłoby naszego sukcesu bez wspaniałych interwencji bramkarza. Nie przypadkiem mówi się, że dobry golkiper to nawet 80 procent sukcesu – podkreśla Dariusz Czerwik.
Spartanie Oświęcim – Kraków Lacrosse Kings 4:2 (2:1, 0:0, 1:0, 1:1)
Bramki: Czerwik 2, Saratowicz 15, Bucki 42 i 76 – Bienia 18 i 64.
Inne wyniki: Grom Warszawa – Poznań Hussars 9:6, Kosynierzy Wrocław – Ravens Łódź 27:2. Pauzował: Legion Katowice.