Bogusław Kwiecień
Na krytej pływalni w Oświęcimiu rozdany został pierwszy komplet medali podczas Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023 Bogusław Kwiecień
Pierwszy komplet medali podczas Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023 rozdano na krytej pływalni w Oświęcimiu, gdzie odbywają się zmagania w pływaniu artystycznym. W konkurencji mieszanych duetów technicznych złote krążki wywalczyli Włosi.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Emocje na krytej pływalni w Oświęcimiu

Na krytej pływalni w Oświęcimiu zakończyła się pierwsza z ośmiu konkurencji w pływaniu artystycznym - mixed duet technical. Na najwyższym stopniu podium stanęli Włosi Lucrezia Ruggiero i Giorgio Minsini. Drugie miejsca zajęła para z Hiszpanii Emma Garcia i Dennis Boneu a trzecie Brytyjczycy Lennon Crass i Charles Tomblin.

Dekoracja medalistów odbyła się zgodnie z olimpijskim ceremoniałem. Medale wręczał przewodniczący Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) Spyros Capralos, a ponadto sukcesów najlepszym duetom gratulowała Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego.

175 pływaczek i pływaków z 25 krajów w Oświęcimiu

O medale w pływaniu artystycznym rywalizuje w Oświęcimiu 175 czołowych europejskich pływaków i pływaczek z 25 krajów. Stawką jest nie tylko sportowa sława i medale Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Zawody mają także rangę mistrzostw Europy i są kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich.

Poza ekipami Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii w Oświęcimiu rywalizują ponadto zawodnicy z Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Grecji, Gruzji, Holandii, Izraela, Liechtensteinu, Niemiec, Polski, Portugalii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy i Węgier

Pływanie artystyczne często nazywane jest wodnym baletem. To suma absolutnie niezwykłych pływackich umiejętności, gracji ruchu, artystycznego wdzięku i precyzyjnej synchronizacji. Pływanie artystyczne to sport uprawiany również przez mężczyzn. Tak właśnie jest podczas naszych Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – w Oświęcimiu o medale rywalizują panie oraz panowie.

W piątek 23 czerwca odbędą się finały dwóch konkurencji – Free Routine Combination oraz Team Technical. W sobotę 24 czerwca na oświęcimskim basenie sportowcy zmierzą się w trzech finałach – Acrobatic Routine, Duet Free i Mixed Duet Free.

W niedzielę 25 czerwca będziemy świadkami ostatniego finału, który zwieńczy rywalizację w pływaniu artystycznym – Team Free.