Pływacy Unii i SMS Oświęcim najlepsi w Pucharze Kmity, zdobywając 63 medale!

Oświęcimscy pływacy wygrali klasyfikację medalową Pucharu Kmity na krótkim basenie w Zabierzowie, zdobywając łącznie 63 medale. Na ten dorobek złożyło się 20 złotych, 23 srebrne i 20 brązowych „krążków”.

Oświęcimianie wyprzedzili krakowskie kluby Jordana i Galicję, które łącznie nie zdobyły tylu medali, co Unia. Drugi z oświęcimskich klubów, „Ósemka”, został sklasyfikowany na 44. pozycji.
Oświęcimscy pływacy Unii i SMS mogli się pochwalić też indywidualnymi osiągnięciami. Michał Poprawa okazał się najlepszy w kategorii 17-latków i starszych. Poza tym, wygrał główny wyścig imprezy na swoim koronnym dystansie 200 m motylkiem. To był jedyny styl, w którym przeprowadzono eliminacje oraz finały.
W kolei wśród dziewcząt, także na 200 motylkiem, zwyciężyła Joanna Szczepanik.
W klasyfikacji 16-latków zwyciężył Łukasz Goleniec, a miejsce na najniższym stopniu podium przypadło w udziale jego klubowemu koledze Jakubowi Pieśniakowi.
Z kolei w klasyfikacji 15-latków najlepszy okazał się Konrad Seremet.
_– Na końcowy wynik składała się suma punktów z trzech najlepszych startów, a każdy z zawodników miał wiele okazji wykazania się na różnych dystansach _– podkreśla Marek Dorywalski, prezes UKP Unia i SMS Oświęcim, które wystawiły najliczniejszą ekipę, bo składającą się z 75 zawodników.
Były to ostatnie zawody na krótkim basenie, bo pływacy już od dwóch tygodni przeszli na długi basen. Pierwszym sprawdzianem formy dla nich na nim będzie Grand Prix Polski, które odbędzie się w ostatni weekend kwietnia w Oświęcimiu. Dwa tygodnie później, także w Oświęcimiu, zostanie rozegrana druga edycja ligi SMS.