Z 40 medalami wróciła Ósemka Oświęcim z pływackich mistrzostw Małopolski dzieci i młodzików, rozegranych w Krakowie.

Młodzi adepci oświęcimskiego pływania uplasowali się na 5. pozycji w klasyfikacji medalowej, zdobywając 9 złotych, 17 srebrnych i 14 brązowych „krążków”. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Omega Olkusz – 51 medali (26 złotych, 12 srebrnych i 13 brązowych). Kolejne miejsca na podium zajęły: SMS Galicja Kraków i Salwator Kraków.

W punktacji drużynowej 10-latków Ósemka zajęła 5. lokatę natomiast w grupie dzieci i rok starszych była już druga, ustępując jedynie SMS Galicji Kraków.

W kategorii młodzików (12 lat) oświęcimianie stanęli na najniższym stopniu podium, a grupie 13-latków Ósemka była druga, ustępując jedynie Omedze Olkusz.

Oświęcimianie zajmowali eksponowane lokaty w klasyfikacjach prowadzonych dla poszczególnych kategorii wiekowych. W grupie dziewcząt 13-letnich na szóstej pozycji sklasyfikowana została Aleksandra Juda, a pierwszą dziesiątkę zamknęła Wiktoria Miodońska. Z kolei wśród 11-letnich dziewczynek na 12. miejscu była Anna Jakubiec.

Z kolei wśród 13-letnich chłopców na najniższym podium zawody w Krakowie zakończył Kamil Machulak. W grupie o rok młodszej na 8. pozycji znalazł się Maciej Kos.

W grupie dzieci 11-letnich Kacper Sadek był szósty, a wśród 10-latków czwarty był Benijamin Duc, a ósmy Adrian Wesecki.

- Cieszy nas dobry występ każdego naszego zawodnika, ale pamiętajmy, że w tym wieku dzieci muszą przede wszystkim czuć frajdę z pływania i uczyć się sportowej rywalizacji – zwraca uwagę Krzysztof Jakubik, prezes Ósemki Oświęcim.

Na zakończenie cyklu „Sobót pływackich” z oświęcimskiego klubu indywidualne wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Juda, Kamil Machulak i Krystian Strąk. Z kolei „Ósemka” w całym cyklu zajęła ostatecznie drugie miejsce.

Z oświęcimskiego klubu powołanie do kadry Małopolski młodzików dostali: Dominik Woźnicki, Kamil Machulak, Krzysztof Czerwik, Dawid Bernacik, Maciej Kos, Aleksandra Juda, Wiktoria Miodońska, Michał Żarnowiec, Adrian Czuba.