Pływanie. Michał Piela z Unii Oświęcim mistrzem Europy juniorów na 400 m stylem zmiennym. Tytuł wywalczył w Bukareszcie

Michał Piela z Unii Oświęcim został mistrzem Europy na 400 metrów stylem zmiennym na długim basenie w Bukareszcie (8 lipca 2022). Unia Oświęcim
Michał Piela z Unii Oświęcim został mistrzem Europy juniorów na długim basenie na 400 metrów stylem zmiennym. To drugi medal oświęcimianina wywalczony w Bukareszcie. Dzień wcześniej, na 200 metrów tym samym stylem, zdobył brązowy medal.

Michał Piela do finału wszedł z siódmym czasem (4.26,47), ale tym wynikiem nie należało się sugerować. Podopieczny Alicji Woźnickiej miał rezerwę na wyścig finałowy.

W finale został rozstawiony na pierwszym torze. W pierwszych dwóch stylach, czyli motylkowym i grzbietowym, oświęcimianin trzymał się czołówki, płynąc tuż za pierwszą trójką.

Atak przypuścił w stylu klasycznym, w którym czuje się znakomicie, awansując na trzecia pozycję. Ostateczne rozstrzygnięcie zapadło na dwóch ostatnich długościach basenu, czyli w stylu dowolnym. W nim Michał Piela wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca, uzyskując ostatecznie czas 4.20,50. Drugi był Węgier Zsombor Bujdoso (4.21,64), a trzeci Grek Vasileios Sofikittis (4.22,22).

Przypomnijmy, że oświęcimianin jest także mistrzem Polski seniorów na 400 metrów stylem zmiennym. W czerwcu, w Lublinie, w seniorach złoto dał mu wynik 4.20,72.