Pływanie. Ósemka Oświęcim zajęła drugie miejsce w Wadowicach

Ósemka Oświęcim zajęła drugie miejsce w zawodach cyklu „Soboty pływackiej” w Wadowicach.

Oświęcimianie zdobyli łącznie 32 medale (10 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych). Wygrał SMS Galicja Kraków, a trzeci był Jordan Kraków.

Ósemka Oświęcim była druga także w punktacji drużynowej. Wygrał także SMS Galicja Kraków, a miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył STP Nowy Sącz.

Oświęcimianie dobrze wypadli także w indywidualnych rankingach. Wśród 13-letnich dziewcząt wygrała Aleksandra Juda natomiast piąta była Wiktoria Miodońska.

Wśród 10-letnich dziewczynek Matylda Wacławek była siódma. Za nią uplasowały się inne zawodniczki „Ósemki”: Wiktoria Michalik, Adrianna Jarosz, Katarzyna Żak.

Wśród 13-letnich chłopców najwyżej sklasyfikowany został Krzysztof Czerwik (4. miejsce). Dwa miejsca niżej uplasował się jego klubowy kolega Kamil Machulak, a Miłosz Merta zajął 8. lokatę.

W kategorii 12-laków na najniższym stopniu stanął Maciej Kos.

W grupie 11-laków Igor Jurkowski zajął 6. miejsce, a za nim uplasował się Krystian Strąk. Pierwszą „dziesiątkę” zamknął oświęcimianin Jan Szlachcic.

Grupę 10-latków wygrał oświęcimian Benjamin Duc. Siódmą pozycją zajął Filip Kryza, a za nim znalazł się Kajetan Tkaczyk.