Pływanie. Pierwsza runda Grand Prix Małopolski na długim basenie w Oświęcimiu dla Galicji Kraków. W czołówce Unia Oświęcim i AGH Kraków

W Oświęcimiu rozegrano Grand Prix Małopolski w pływaniu na długim basenie. Wygrał SMS Galicja Kraków. Na podium też Unia Oświęcim i AZS AGH Kraków. Jerzy Zaborski
Julia Smurzyńska (SMS Galicja Kraków) i Bartosz Staniszewski (Ruda Śląska) zwyciężyli w pierwszej rundzie Grand Prix Małopolski, rozegranym w Oświęcimiu. Były to pierwsze zawody na długim basenie w 2023 roku. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Były to pierwsze zawody na długim basenie, po zaledwie kilku tygodniach treningów. Przy dużych obciążeniach nie oczekiwano rewelacyjnych wyników, bo jest na to za wcześnie.

Zawodnicy więcej o swojej formie będą mogli powiedzieć za miesiąc, bo 25 marca 2023 w Oświęcimiu odbędzie się II runda Arena Grand Prix Polski, z udziałem krajowej czołówki. W tych zawodach można ubiegać się o kwalifikację do mistrzostw świata w japońskiej Fukuoce.

W klasyfikacji klubowej I rundy Grand Prix Małopolski zwyciężył SMS Galicja Kraków, wyprzedzając Unię Oświęcim i AZS AGH Kraków. Tuż za podium znalazły się: Ósemka Oświęcim, Manta Kochłowice Ruda Śląska i Olimpijczyk Kraków.

W klasyfikacji medalowej triumfował SMS Galicja Kraków, zdobywając łącznie 41 „krążków” (19 złotych, 16 srebrnych i 6 brązowych). Za nim uplasowały się: AZS AGH Kraków – 18 medali (8 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe), Unia Oświęcim – 20 medali (6 złotych, 8 srebrnych, 6 brązowych).