Pływanie. Siedem medali Unii Oświęcim w mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich

Mikołaj Kozieł był multimedalistą Unii Oświęcim w mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Fot. SMS Oświęcim
Marzec to czas młodzieżowych mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie. 15–latkowie Unii Oświęcim wrócili z siedmioma medalami z Ostrowca Świętokrzyskiego. W kolejce czekają 16-latkowie, którzy powalczą w Gliwicach, a 17- i 18-latkowie swoje mistrzostwa będą mieli w Gorzowie Wielkopolskim.

- Dorobek medalowy w Ostrowcu Świętokrzyskim był dobry, ale przynajmniej cztery “krążki” jeszcze nam uciekły – uważa Marek Dorywalski, prezes oświęcimskiego klubu i koordynator w SMS Oświęcim.

Oświęcimskim multimedalistą został Mikołaj Kozieł, który indywidualnie zdobył cztery medale, w tym trzy złote. Te z najcenniejszego kruszcu wywalczył w stylu motylkowym. Na 200 m uzyskał czas 2.03,48. Wyprzedził Adriana Jaśkiewicza z Muszelki Warszawa (2.04,26). Na 100 m osiągnął wynik 56.19, a wyprzedził Nikodema Sobka z Olimpijczyka Lublin. Z kolei dystans 50 m pokonał w czasie 25.75. Wygrał z Jakubem Celińskim z Huragana Międzyrzec (25.92).

Z kolei na 50 m stylem dowolnym był trzeci (23.77). Wygrał Filip Orlicz z G-8 Bielany Warszawa (23.39).

Pozostałe “krążki” Unia zdobyła w sztafetach. Złoty na 4x100 m (4.00,40). Jej skład tworzyli: Mikołaj Kozieł, Tomasz Michałowski, Bruno Gałuszka i Oskar Blachura. Druga była Victoria Racibórz, a trzeci G-8 Bielany Warszawa.

Ten sam skład wywalczył brązowe medale w sztafetach dowolnych. Na 4x100 Unia uzyskała czas (3.39,90). Wygrał G-8 Bielany Warszawa (3.39,87). Z kolei na 4x200 oświęcimianie uzyskali wynik 8.01,72. Wygrał Śląsk Wrocław (7.57,64).

- Wyniki sztafetowe pokazały, że naszą główną bronią wciąż pozostaje kolektyw – podkreśla Marek Dorywalski.

Słowa sternika oświęcimian najlepiej oddaje klasyfikacja klubowa, w której Unia zajęła 2. miejsce (223 pkt), ustępując jedynie G-8 Bielany Warszawa (250 pkt). Trzeci był BUKS Warszawa (189 pkt).

Tymczasem w klasyfikacji medalowej Unia była czwarta. Wygrał G–8 Bielany Warszawa, który zdobył 12 medali (8 złotych, dwa srebrne i dwa brązowe).