Po dramatycznym meczu Unia wygrała ze Stoczniowcem

Jacek ŻukowskiZaktualizowano
Dogrywki potrzebowali hokeiści Unii Oświęcim, żeby zwyciężyć na lodowisku w Gdańsku. Ograli rywala 4:3.

Niesamowicie emocjonujący mecz zobaczyli kibice w Gdańsku. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie.

Hokeiści Unii bardzo dobrze rozpoczęli - Stachura z Rihą wymienili krążek między sobą, a akcja zkończyła się strzałem Rihy po którym Soliński nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Jednak tylko 3 minuty przyjezdni cieszyli się prowadzeniem. Gdy gospodarze grali w przewadze Skrzypkowski podał do Ziółkowskiego a ten strzałem z bulika pokonał Zborowskiego.

Wkrótce Marzec popisał się indywidualną akcją i kompletnie zwiódł oświęcimskiego bramkarza. Gdańszczanie mogli zostać skarceni, ale Soliński jakimś cudem obronił jednak strzał Rihy. Gospodarze przetrzymali ataki Unii i sami zadali kolejny cios w 28 min. Najpierw niecelnie uderzał Kostecki, do odbitego krążka dopadł Steber, wyłożył go Janecce, który strzelił bramkę. Unia się nie poddawała, bardzo aktywny był Valusiak. W 44 min kontaktowego gola zdobył Stachura, dobijając strzał Valusiaka, a na minutę przed końcem Krajci po indywidualnej akcji doprowadza do remisu! A więc dogrywka. W niej złotym trafieniem popisał się Tabacek i punkty pojechały do Oświęcimia.

Stoczniowiec Gdańsk - Aksam Unia Oświęcim 3:4 po dogr. (2:1, 1:0, 0:2, 0:1)
Bramki: 0:1 Riha (Stachura) 6.58, 1:1 Ziółkowski (Skrzypkowski) 10.02, 2:1 Marzec (Maciejewski) 11.30, 3:1 Janecka (Steber, Kostecki) 27.21, 3:2 Stachura (Valusiak) 43.10, 3:3 Krajci (Zatko) 59.00, 3:4 Tabacek 64.25.
Sędziował: Kępa (Sosnowiec). Kary: 16 i 14 min. Widzów: 1000.
Stoczniowiec: Soliński - Kostecki, Rompkowski, Skutchan, Janecka, Steber - Skrzypkowski, kabat, Jankowski, Ziółkowski, Marzec - Kwieciński, Maciejewski, Strużyk Wróbel, Chmielewski - Błażejczyk, Ruszkowski, Wróblewski, Pesta, Stasiewicz.
Unia: Zborowski - Gabryś, Flasar, Wojtarowicz, Tabacek, Krajci - Dronia, Piekarski, Modrzejewski, Jakubik, Sękowski - Połącarz, Zatko, Riha, Stachura, Valusiak oraz Cinalski, Guzikiewicz, Bibrzycki.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Nastolatek oblał się benzyną i podpalił!