Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu podał dane dotyczące stanu bezrobocia w powiecie. Sytuacja na lokalnym rynku pracy jest stabilna

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
W ocenie dyrektora PUP w Oświęcimiu Józefa Kały sytuacja na lokalnym rynku pracy jest obecnie stabilna
W ocenie dyrektora PUP w Oświęcimiu Józefa Kały sytuacja na lokalnym rynku pracy jest obecnie stabilna Archiwum Gazety Krakowskiej
Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu podał dane dotyczące stanu zatrudnienia. Na koniec marca stopa bezrobocia w powiecie oświęcimskim wyniosła 5,7 proc. Obecną sytuację na lokalnym rynku pracy w "pośredniaku" określają jako stabilną.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Liczba bezrobotnych w powiecie oświęcimskim na koniec kwietnia

Aktualną sytuację na rynku pracy podczas Powiatowej Rady Rynku Pracy przedstawił dyrektor oświęcimskiego PUP Józef Kała. Z jego wyliczeń wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych na koniec kwietnia br. wyniosła 2608 osób. Stopa bezrobocia policzona z kolei na koniec marca była na poziomie 5,7 proc. Dla porównania w tym samym okresie w skali kraju wynosiła 5,4 proc.

- Sytuacja na naszym lokalnym rynku pracy jest stabilna. Nie mamy sygnałów ze strony pracodawców dotyczących ewentualnych dużych zwolnień. Można natomiast zaobserwować z ich strony większe niż to było w ub. roku zainteresowanie formami wsparcia jakie oferuje PUP, w tym związane z tworzeniem nowych miejsc pracy, stażami. Widać także rosnące zainteresowanie podjęciem działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne - mówi Józef Kała.

Jeśli chodzi o poszczególne gminy w powiecie to największa liczba bezrobotnych występuje w gminie Kęty – 766 osób, a najmniej jest ich w gminie Polanka Wielka – 47 osób.

Podczas PRRP zastępca dyrektora PUP Patrycja Bies-Walus omówiła poziom wykorzystania środków Funduszu Pracy przeznaczonych na aktywizację bezrobotnych.

- Na dzień 22 maja br. wykorzystanie środków było na poziomie niespełna 80 proc., na kwotę ponad 4 mln zł - wyliczyła Patrycja Bies-Walus.

Podkreśliła ponadto, że oświęcimski PUP pozyskał dodatkowe środki na walkę z bezrobociem, m.in. Program Regionalny Konserwator oraz Regeneracja, dodatkowe środki z MRiPS na program aktywizacji zawodowej bezrobotnych zamieszkujących na wsi (z czego realizowane są staże, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej oraz prace interwencyjne).

Nowe centrum diagnostyczne w szpitalu

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto