MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z całego tygodnia 7.04.2024 w Oświęcimiu. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Oświęcimia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.03 a 6.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Szalona impreza w Lany Poniedziałek w klubie Energy2000 w Przytkowicach. Zobacz zdjęcia ”?

Przegląd tygodnia: Oświęcim, 7.04.2024. 31.03 - 6.04.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Szalona impreza w Lany Poniedziałek w klubie Energy2000 w Przytkowicach. Zobacz zdjęcia

Klubowicze znów bawią się w Energy 2000 w Przytkowicach. Podczas imprezy w Lany Poniedziałek przygotowano masę atrakcji, konkursy, niespodzianki i specjalne upominki. Tego wieczora można było spotkać gorące króliczki. Nie zbrakło także klubowej muzyki serwowanej przez popularnych didżejów. Zabawa trwała tam do białego rana. Zobacz, co tam się działo.

📢 Kibice na meczu Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice. Cała hala dopinguje, Unia tego potrzebuje. Zdjęcia

W wielkim hokejowym finale Re-Plast Unia Oświęcim nie wykorzystała atutu własnej hali, przegrywając z GKS Katowice 2:3 po dogrywce i w całej rywalizacji toczonej do czterech zwycięstw jest 1:2. Jednak drugi mecz z rzędu, 7 kwietnia 2024, także zostanie rozegrany w Oświęcimiu. Cała hala dopinguje, Unia tego potrzebuje.

📢 Hokej. GKS Katowice wygrał w Oświęcimiu i jest w połowie drogi do mistrzostwa. Mistrzowie wykorzystali prezent w dogrywce

Hokejowy finał na dwa mecze przeniósł się do Oświęcimia. W pierwszym starciu Re-Plast Unia przed własną widownią przegrała z GKS Katowice i w drugim meczu w hali przy Chemików „musi” wygrać, bo potem rywalizacja wraca na Śląsk.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 7.04.2024: 31.03-6.04.2024 Oświęcim: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Oświęcimiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Cenne znaleziska z zapomnianego śmietnika obozowego KL Auschwitz-Birkenau. Ślady historii na obwodnicy Oświęcimia i drogi S1. Zdjęcia

Na trasie budowy obwodnicy Oświęcimia i drogi ekspresowej S1 ziemia odkryła cenne ślady historii. Dotyczą okresu II wojny światowej i niemieckiej okupacji, ale są także przykłady znalezisk sięgających dużo głębiej w przeszłość do dawnych epok. Szczególnie cenne są znaleziska z zapomnianego obozowego śmietnika KL Auschwitz-Birkenau.

📢 Sprzątanie nad Sołą w Oświęcimiu. Uczestnicy akcji zebrali stos worków ze śmieciami. Zdjęcia

Nad Sołą w Oświęcimiu odbyła się dzisiaj kolejna akcja wiosennego sprzątania brzegów rzeki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci nas Recykling” oraz obchodów Światowego Dnia Ziemi. Uczestnicy zebrali stos worków ze śmieciami.

📢 Park Rozrywki Energylandia w Zatorze znów działa! Tłumy na wielkim otwarciu sezonu. Zobaczcie zdjęcia

Tłumy spragnionej dobrej rozrywki osób pojawiły się w sobotę (6 kwietnia) w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, gdzie nastąpiło wiele otwarcie sezonu 2024. Pojawili się tu zarówno miłośnicy ekstremalnych doznań, jazdy najszybszymi roller coasterami, jak również rodziny z dziećmi, by skorzystać z atrakcji dostępnych w strefach dedykowanych dzieciom. Pogoda w sobotę sprzyjała szaleństwom na świeżym powietrzu. Zobaczcie, co tam się działo.

📢 Krążek, Pazurek, Jamnik i inne. TOP 21 najdziwniejszych nazw miejscowości w zachodniej Małopolsce. Zobacz listę i zdjęcia z opisami

Krążek, Kogutek, Pazurek to tylko niektóre z wyjątkowych nazw miejscowości, na jakie można natknąć się w Małopolsce zachodniej. Budzą zaciekawienie i uśmiech, tych którzy spotykają się z nimi po raz pierwszy. Zobacz galerię zdjęć z opisami najdziwniejszych nazw miejscowości w powiatach: chrzanowskim, olkuskim, oświęcimskim i wadowickim.

📢 Nasi zmarli z Oświęcimia, pożegnani w marcu 2024. Człowiek żyje dopóty, dopóki trwa o nim pamięć

Na prośbę naszych Czytelników prezentujemy listę tych, którzy zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę, odchodząc do domu Ojca w marcu 2024. Wprawdzie pandemia koronawirusa za nami, ale śmierć wciąż zbiera swoje ogromne żniwo. W samej tylko parafii pw. św. Maksymiliana Męczennika w 2023 pożegnano ponad 200 osób. Przechodząc do galerii poznacie listę zmarłych z Oświęcimia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Pożar w środku nocy w Kętach. W ogniu stanęła hala produkcyjna w zakładzie meblarskim. Z ogniem walczyło prawie 40 strażaków. Zdjęcia

Na ul. Mickiewicza w Kętach w nocy, 6 kwietnia wybuchł pożar w hali na terenie zakładu meblarskiego. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział prawie 40 strażaków z powiatów oświęcimskiego i wadowickiego.

📢 Centrum Kardiologii w Oświęcimiu. W ciągu pół roku w nowej siedzibie przyjęło już blisko 3,8 tysiąca pacjentów! Zdjęcia

Centrum Kardiologii GVM Carint w Oświęcimiu od pół roku funkcjonuje w nowej siedzibie. W tym czasie przyjęło blisko 3,8 tysiąca pacjentów z powiatów oświęcimskiego i wadowickiego. Dla wielu z nich oznaczało to uratowanie życia.

📢 Wielkie porządki nad Wisłą i Sołą w gminie i mieście Oświęcim w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci nas recykling” i Światowego Dnia Ziemi

W sobotę, 6 kwietnia nad Wisłą i Sołą w gminie i mieście Oświęcim odbędą się dwie wielkie akcje wiosennego sprzątania brzegów obu rzek. Są to przedsięwzięcia w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci nas Recykling” oraz obchodów Światowego Dnia Ziemi.

📢 Wielkie otwarcie sezonu 2024 w Energylandii już w sobotę. Park Rozrywki w Zatorze będzie miał nową strefę. Co znajdziemy w Sweet Valley?

Wielkie otwarcie sezonu w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze nastąpi już w sobotę 6 kwietnia. Nowy sezon 2024 zapowiada się niezwykle interesująco. To nie tylko wyjątkowe wydarzenia Kinder Party, Magic Night, Coaster Day, Oktoberfest, Halloween Time oraz Winter Kingdom, ale przede wszystkim otwarcie nowej już siódmej strefy rozrywki Sweet Valley. Jakie atrakcje tam znajdziemy?

📢 Utrudnienia dla kierowców w gminie Oświęcim. Powodem są prace związane z budową obwodnicy miasta - drogi krajowej 44. Zdjęcia

Kierowcy powinni być przygotowani na kolejne utrudnienia w ruchu w związku z budową obwodnicy Oświęcimia. W tym przypadku w rejonie skrzyżowania ulic Ofiar Faszyzmu i Pławskiej na terenie gminy Oświęcim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych podała już terminy obowiązywania ograniczeń w ruchu na tym odcinku.

📢 Drogowy przestępca wpadł w Kętach. 34-letni kęczanin został zatrzymany przez patrol oświęcimskiej grupy Speed

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej zatrzymali 34-latka z Kęt, który kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna wpadł, ponieważ zlekceważył przepisy drogowe, a także poruszał się samochodem ze zbyt przyciemnionymi szybami.

📢 Tak zmieniła się jedna z najważniejszych dróg na południu Polski. Droga 933 łączy Małopolskę ze Śląskiem. Zdjęcia

Droga wojewódzka 933 prowadzi z Chrzanowa przez Oświęcim na Śląsk. Należy do najważniejszych tras na południu kraju. W ostatnich latach przeznaczono na jej modernizacje duże nakłady, obejmujące m.in. budowę obwodnic Chrzanowa i Oświęcimia, a szykują się kolejne inwestycje. Zobacz drogę 933 na małopolskim odcinku na zdjęciach z lotu ptaka udostępnionych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

📢 Beata Szydło w Oświęcimiu i Wadowicach. Europosłanka PiS, b. premier na oświęcimskim targowisku rozmawiała z kupcami i klientami. Zdjęcia

Była premier, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło była dzisiaj, 4 kwietnia w Małopolsce zachodniej. Na targowiskach w Wadowicach i Oświęcimiu rozmawiała kupcami i klientami. Na oświęcimskim targu w ramach kampanii wyborczej PiS towarzyszyli jej kandydaci na prezydenta Oświęcimia Jakub Przewoźnik oraz na radnych miejskich, powiatowych i do Sejmiku Województwa.

📢 Obwodnica Oświęcimia do drogi S1 rośnie w oczach. Tak wygląda trasa po 17 miesiącach inwestycji. Zobacz nowe zdjęcia i film z powietrza

Obwodnica Oświęcimia do drogi ekspresowej S1 rośnie w oczach. Inwestycja prowadzona jest na całej długości 9-kilometrowej trasy, w tym kluczowych fragmentach, jak mosty, ronda czy tunel pod linią kolejową. Galeria zdjęć z powietrza udostępniona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad pokazuje zaawansowanie inwestycji po 17 miesiącach.

📢 Przy stacji w Oświęcimiu powstanie nowoczesne zaplecze techniczne dla obsługi pociągów Kolei Małopolskich. Zdjęcia

Województwo Małopolskie planuje zakup kolejnych pociągów dla Kolei Małopolskich. W związku z tym przewidziana jest budowa nowego zaplecza technicznego dla obsługi taboru spółki na stacji w Oświęcimiu.

📢 Ważne inwestycje na stacjach w Oświęcimiu, Chrzanowie, Libiążu i Brzeszczach. Polepszy się bezpieczeństwo i warunki dla podróżnych. Zdjęcia

Na stacjach w Chrzanowie, Oświęcimiu, Brzeszczach i Libiążu PKP Polskie Linie Kolejowe zrealizują kolejne ważne inwestycje związane z bezpieczeństwem i komfortem podróżnych. Obejmą budowę systemów monitoringu obiektów stacyjnych oraz informacji pasażerskiej, w tym elektronicznych wyświetlaczy o pociągach na stacji oświęcimskiej.

📢 Zabytkowa świątynia w Oświęcimiu nabiera blasku. W sanktuarium maryjnym salezjanów rozpocznie się wkrótce kolejny etap rewitalizacji

W Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu wkrótce rozpocznie się kolejny etap renowacji zewnętrznej elewacji. Salezjanie na tę inwestycję uzyskali wsparcie miasta.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto