MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z marca 2024. Zestawienie najważniejszych wydarzeń miesiąca. Zobacz, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Oświęcimia najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Życie nad rzekami w Małopolsce 100 lat temu. Wisła, Soła, Dunajec, Skawa i Raba były zupełne inne. Zdjęcia archiwalne”?

Przegląd marca 2024 w Oświęcimiu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Życie nad rzekami w Małopolsce 100 lat temu. Wisła, Soła, Dunajec, Skawa i Raba były zupełne inne. Zdjęcia archiwalne

Wisła, Soła, Dunajec, Raba, Skawa czy Biała od zawsze wyznaczały życie mieszkańców Małopolski w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu, Wadowicach, Myślenicach czy Nowym Targu. Kiedyś decydowały o ich rozwoju. Widać to na archiwalnych zdjęciach z różnych okresów. Zobaczcie galerię zdjęć, jak toczyło się życie nad Wisłą, Sołą, Dunajcem, Skawą czy Rabą.

📢 Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W Wielki Piątek tłumy pielgrzymów wzięły udział w Drodze Krzyżowej. Zobacz zdjęcia

W Kalwarii Zebrzydowskiej trwają obchody Wielkiego Tygodnia. W uroczystościach Wielkiego Piątku uczestniczyły tłumy pielgrzymów, idąc w Drodze Krzyżowej z Jezusem na Wzgórze Ukrzyżowania.

📢 Piękne finalistki pierwszej edycji konkursu Polska Miss 30+. To 30 kobiet z całej Polski. Małopolanka też jest wśród nich

30 wyjątkowych kobiet, z pasjami, marzeniami, pracujących w różnych zawodach! Co je łączy? Pokazują, że po 30 roku życia nadal można spełniać marzenia i pokazać się szerszemu gronu osób! - pisze organizator konkursu Polska Miss 30+. W tym konkursie piękności startują uczestniczki urodzone w latach 1985-1994. Finał przewidziany jest tuż po Wielkanocy, bo 6 kwietnia 2024 roku.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka kwiecień Oświęcim: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Oświęcimia. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 TOP 20 miejsc, gdzie wybrać się na jednodniową wycieczkę. Turystyczne atrakcje regionu

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a pogoda za oknem sprawia, że można już poczuć klimat majówki. Warto ten czas wykorzystać, by wybrać się na wycieczkę. W jakie ciekawe miejsce można pojechać na jednodniowy wypad? Podsuwamy 20 pomysłów na szybką wycieczkę z Małopolski zachodniej. Szybką, czyli maksymalnie zajmujący dzień, w kilku przypadkach raptem kilka godzin. Przygotowaliśmy propozycje zarówno dla rodzin lubiących aktywny wypoczynek, jak i wolących spokojniej spędzać czas.

📢 IV LIGA PIŁKARSKA. Niespodzianka. Unia Oświęcim podzieliła się punktami z aspirującym do mistrzostwa Orłem Ryczów. ZDJĘCIA

Unia Oświęcim urwała na własnym boisku dwa punkty Orłowi Ryczów, aspirującemu do mistrzostwa w IV lidze piłkarskiej. To był „zwycięski” remis oświęcimian, choć – przy odrobinie szczęścia – mogła im przypaść pełna pula. Wtedy byłaby już sensacja, a tak, skończyło się niespodzianką.

📢 IV LIGA. Niwa Niwa Wieś zagrała „na piątkę” przeciwko Beskidowi Andrychów, rywalowi z czołówki. ZDJĘCIA

Niwa Nowa Wieś, walcząca o utrzymanie w IV lidze piłkarskiej, pokonała plasujący się w czołówce Beskid Andrychów, udzielając faworytowi lekcji pokory. Po dwa gole wśród miejscowych zaliczyli napastnicy Mariusz Piskorek i Hamed Arfa.

📢 Siedemnasty finał hokeistów Unii Oświęcim, a po raz piąty z Katowicami. Poznaj historię. ZDJĘCIA

2 kwietnia 2024 hokeiści Unii Oświęcim rozpoczną swoją 17. przygodę z wielkim finałem. Ich rywalem, po raz piąty w historii, będzie GKS Katowice. Na razie ogólny bilans finałów jest równy, osiem wygranych batalii o mistrzostwo Polski i osiem przegranych. Wszystkie poprzednie mistrzowskie korony Oświęcim zdobył pod patronatem chemicznego potentata. Po jego zerwaniu współpracy ze sportem, ta sztuka oświęcimianom już się nie udała. Czy drużyna dokona tego pod skrzydłami Re-Plastu?

📢 Dwa tunele w Beskidach na drodze S1 nabierają kształtów. Pod Baranią Górą i Białożyńskim Groniem. Zobaczcie zdjęcia z wnętrza gór

Dwa przebite już tunele w Beskidach w ciągu drogi S1 na tzw. obejściu Węgierskiej Górki nabierają kształtów. Są to kluczowe fragmenty przyszłej trasy ekspresowej, która stanie się bramą na południe Europy, także dla kierowców z Małopolski. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ocenia zaawansowanie inwestycji na 63 proc. i przedstawia zdjęcia z wnętrza gór.

📢 Most nad Wisłą w ciągu obwodnicy Oświęcimia połączył Małopolskę ze Śląskiem. Zobacz zdjęcia

Zakończyła się budowa konstrukcji mostu nad Wisłą w ciągu powstającej obwodnicy Oświęcimia. Dzisiaj, 22 marca przeprawa połączyła brzegi rzeki oraz Małopolskę ze Śląskiem. Stało się tak, jak kilka dni temu zapowiadała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na potwierdzenie udostępniła zdjęcia z tej części inwestycji.

📢 Obwodnica Oświęcimia do drogi S1 gotowa jest na 54 procent. GDDKiA podała termin zakończenia tej inwestycji. Zobacz zdjęcia

Południowa obwodnica Oświęcimia do drogi S1 jest zaawansowana na 54 proc. Tak ocenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która podała także orientacyjny termin zakończenia budowy trasy powstającej w ciągu drogi 44.

📢 Na drodze 934 w Bieruniu duże inwestycje i utrudnienia. Na skrzyżowaniu z trasą 44 powstanie rondo i tunel pod torami kolejowymi. Zdjęcia

Dla kierowców z powiatów oświęcimskiego, chrzanowskiego czy wadowickiego droga 934 stanowi najkrótszą trasę przez Bieruń do Katowic czy Sosnowca. Od dłuższego czasu w związku z trwającymi na "934" inwestycjami skazani są na objazdy i pokonanie dodatkowych kilometrów. W perspektywie jest jednak szansa, że z dróg 934 i 44 znikną korki.

📢 Porąbka Kozubnik high life w PRL. Luksusowy ośrodek na zdjęciach archiwalnych. Zobacz galerię

Porąbka Kozubnik w latach PRL był imponującym rozmachem ośrodkiem wypoczynkowym. Powstał na przełomie lat 60. i 70. XX wieku w malowniczej dolinie Beskidu Małego. W luksusowym kompleksie toczyło się bogate życie towarzyskie. Zobacz galerię zdjęć archiwalnych ośrodka w Porąbce Kozubniku.

📢 Budowlanka w Oświęcimiu. Historia spółdzielni mieszkaniowej zapisana na zdjęciach archiwalnych. Zobaczcie galerię

Pierwsze spółdzielcze mieszkania w Oświęcimiu zaczęto budować 65 lat temu. Stało się to za sprawą Przyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Chemik" przy Zakładach Chemicznych "Oświęcim". Rok później zaczęła się historia popularnej w Oświęcimiu "Budowlanki", która trwa do dzisiaj. Zobacz galerię zdjęć archiwalnych przedstawiających historię spółdzielczości mieszkaniowej.

📢 Tak wyglądał Oświęcim 50 lat temu. Stare Miasto, osiedla i tereny byłego obozu Auschwitz na zdjęciach lotniczych. Galeria

Jak wyglądał Oświęcim 50 lat temu z lotu ptaka? Można to zobaczyć na zdjęciach lotniczych pokazujących głównie Stare Miasto, a także tereny nad Sołą po obu stronach rzeki oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau. Przejdź do galerii i przekonaj się, jak zmienił się Oświęcim w ciągu ostatniego pół wieku.

📢 TOP 18 miejsc w Oświęcimiu i powiecie oświęcimskim, gdzie policja ustawia się z radarami. Zobacz listę miejsc

W Oświęcimiu i powiecie oświęcimskim jest szereg miejsc, gdzie policjanci wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej "polują" z radarami na kierowców przekraczających prędkość. Przejdź do galerii i zobacz listę punktów, w których ustawiają się patrole oświęcimskiej "drogówki" i mocniejsze naciśnięcie na pedał gazu może oznaczać mandat i punkty karne.

📢 Utrudnienia na ul. Jagiełły w Oświęcimiu w ciągu drogi 948 w związku z budową ronda na połączeniu z przyszłą obwodnicą miasta. Zdjęcia

Kierowcy muszą przygotować się na kolejne utrudnienia w Oświęcimiu zaraz po świętach. Na ul. Jagiełły od wtorku, 2 kwietnia, w ciągu drogi wojewódzkiej 948 zostanie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Jest to związane z budową ronda na części, gdzie trasa 948 będzie łączyć się z powstającą południową obwodnicą miasta.

📢 Nowy most nad Sołą w Oświęcimiu prawie łączy brzegi rzeki. Finisz na budowie konstrukcji przeprawy w ciągu obwodnicy miasta. Zdjęcia

Budowa konstrukcji mostu nad Sołą w Oświęcimiu w ciągu powstającej obwodnicy miasta jest na finiszu. Jest jedną z trzech przepraw, jakie powstaną w ciągu południowego obejścia Oświęcimia do drogi S1. Warto zobaczyć galerię z wyjątkowymi zdjęciami GDDKiA jeszcze "z przerwą" w konstrukcji przeprawy. Za kilka dni to będzie historia.

📢 Alarm w sklepach - także w Biedronce i Lidlu. GIS wycofuje niebezpieczne produkty ze sklepów

Z raportów Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) wynika, że pewne produkty musiały zostać wycofane z obiegu z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Przedstawiamy pełną listę produktów, które zniknęły z półek sklepowych.

📢 Droga S1 z Oświęcimia do Bielska szybko się zmienia. Tak inwestycja wygląda po 1,5 roku. Zobaczcie nowe zdjęcia

Minęło 1,5 roku od rozpoczęcie budowy drogi S1 od węzła Oświęcim do Bielska-Białej. Prace najbardziej zaawansowane są na odcinku do Dankowic. Wykonawcy wykorzystali łagodną zimę i widać efekty. Zobaczcie zdjęcia z powietrza Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na których widać efekty po 18 miesiącach inwestycji.

📢 Spotkanie z Tradycją - Wielkanoc 2024 w gminie Oświęcim. We Włosienicy stoły uginały się od świątecznych potraw. Zobaczcie zdjęcia

W remizie OSP Włosienica (gmina Oświęcim) odbyło się tegoroczne "Spotkanie z Tradycją - Wielkanoc 2024" z udziałem mieszkańców gminy i samorządowców. W programie była degustacja świątecznych potraw oraz rozstrzygnięcie wielkanocnych konkursów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto