Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prawdziwa zmora - wdziera się do domu, brudzi samochody. Teraz spłynął. Wróci?

(m. korn)
Żółte pyłki to zmora wszystkich kierowców, alergików, ale i nie tylko. Osadzają się na oknach, parapetach, samochodach, przy krawężnikach, dosłownie wszędzie. Zatykają spryskiwacze w samochodach i powodują, że co chwilę kichamy lub kręci nas w nosie. Żółta maź pokrywa karoserię aut zarówno w miastach, jak i na wsiach. Czyja to wina? Winny pyłek sosny. Po nocnym deszczu pyłek spłynął na ulice. Zdjęcia robiliśmy w Zielonej Górze.



Podczas słonecznej pogody, wystarczy lekko przetrzeć by zniknął, po deszczu zmienia się jednak w lepką maź. Tak własnie jest obecnie. Czym jest?

Otóż za wszelkie "zło", za brudne auta i okna odpowiedzialna jest nasza, rodzima sosna, która właśnie pyli. I będzie pylić do połowy czerwca. Dlaczego w tym roku żółtego pyłu jest tak dużo?

Odpowiedzialna jest pogoda, słaby wiatr i sucha aura spowodowały nagromadzenie się pyłku na kwiatach sosny. Zmiana pogody, silny wiatr, który przyszedł w ostatnich dniach gwałtownie strzepnął pyłki na samochody, ławki i okna. 

Pamiętajmy, że pyłek może u osób uczulonych powodować alergię (pyłkowicę). Ziarna pyłku roślin pokryte są białkami mogącymi wywoływać reakcje uczuleniowe. 

W apiterapii pyłek zebrany i częściowo przetworzony przez pszczoły jest wykorzystywany jako zdrowy dodatek do żywności, bogaty w białko i witaminę B1. Jest stosowany jako środek pomocniczy do łagodzenia objawów kataru siennego, zaburzeń w trawieniu, wypadaniu włosów i do poprawy kondycji fizycznej sportowców.

Jak pyli sosna?
Żółte pyłki to zmora wszystkich kierowców, alergików, ale i nie tylko. Osadzają się na oknach, parapetach, samochodach, przy krawężnikach, dosłownie wszędzie. Zatykają spryskiwacze w samochodach i powodują, że co chwilę kichamy lub kręci nas w nosie. Żółta maź pokrywa karoserię aut zarówno w miastach, jak i na wsiach. Czyja to wina? Winny pyłek sosny. Po nocnym deszczu pyłek spłynął na ulice. Zdjęcia robiliśmy w Zielonej Górze. Podczas słonecznej pogody, wystarczy lekko przetrzeć by zniknął, po deszczu zmienia się jednak w lepką maź. Tak własnie jest obecnie. Czym jest? Otóż za wszelkie "zło", za brudne auta i okna odpowiedzialna jest nasza, rodzima sosna, która właśnie pyli. I będzie pylić do połowy czerwca. Dlaczego w tym roku żółtego pyłu jest tak dużo? Odpowiedzialna jest pogoda, słaby wiatr i sucha aura spowodowały nagromadzenie się pyłku na kwiatach sosny. Zmiana pogody, silny wiatr, który przyszedł w ostatnich dniach gwałtownie strzepnął pyłki na samochody, ławki i okna. Pamiętajmy, że pyłek może u osób uczulonych powodować alergię (pyłkowicę). Ziarna pyłku roślin pokryte są białkami mogącymi wywoływać reakcje uczuleniowe. W apiterapii pyłek zebrany i częściowo przetworzony przez pszczoły jest wykorzystywany jako zdrowy dodatek do żywności, bogaty w białko i witaminę B1. Jest stosowany jako środek pomocniczy do łagodzenia objawów kataru siennego, zaburzeń w trawieniu, wypadaniu włosów i do poprawy kondycji fizycznej sportowców. Jak pyli sosna? Michał Korn
Żółte pyłki to zmora wszystkich kierowców, alergików, ale i nie tylko. Osadzają się na oknach, parapetach, samochodach, przy krawężnikach, są dosłownie wszędzie. Zatykają spryskiwacze w samochodach i powodują, że co chwilę kichamy lub kręci nas w nosie. Żółta maź pokrywa karoserię aut zarówno w miastach, jak i na wsiach. Czyja to wina? Winny pyłek sosny. Po nocnym deszczu pyłek spłynął na ulice. Zdjęcia robiliśmy w Zielonej Górze. Podczas słonecznej pogody, wystarczy lekko przetrzeć by zniknął, po deszczu zmienia się jednak w lepką maź. Tak własnie jest obecnie. Czym jest? Otóż za wszelkie "zło", za brudne auta i okna odpowiedzialna jest nasza, rodzima sosna, która właśnie pyli. I będzie pylić do połowy czerwca. Dlaczego w tym roku żółtego pyłu jest tak dużo? Odpowiedzialna jest pogoda, słaby wiatr i sucha aura spowodowały nagromadzenie się pyłku na kwiatach sosny. Zmiana pogody, silny wiatr, który przyszedł w ostatnich dniach gwałtownie strzepnął pyłki na samochody, ławki i okna. Pamiętajmy, że pyłek może u osób uczulonych powodować alergię (pyłkowicę). Ziarna pyłku roślin pokryte są białkami mogącymi wywoływać reakcje uczuleniowe. W apiterapii pyłek zebrany i częściowo przetworzony przez pszczoły jest wykorzystywany jako zdrowy dodatek do żywności, bogaty w białko i witaminę B1. Jest stosowany jako środek pomocniczy do łagodzenia objawów kataru siennego, zaburzeń w trawieniu, wypadaniu włosów i do poprawy kondycji fizycznej sportowców.
od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubuskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto