Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Problemy z hulajnogami na ulicach Oświęcimia i Chrzanowa. Piesi skarżą się na porzucane gdzie popadnie jednoślady. Zdjęcia

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Wielu mieszkańców Oświęcimia i Chrzanowa skarży się na problemy z hulajnogami, które porzucane w różnych miejscach przeszkadzają, m.in. pieszym
Wielu mieszkańców Oświęcimia i Chrzanowa skarży się na problemy z hulajnogami, które porzucane w różnych miejscach przeszkadzają, m.in. pieszym Bogusław Kwiecień
Z wiosną na ulicach Oświęcimia i Chrzanowa pojawiło się więcej użytkowników hulajnóg elektrycznych, a w ślad za tym skarg na porzucane w różnych miejscach jednoślady, które leżą po kilka dni, utrudniając życie pieszym czy właścicielom posesji.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Powywracane hulajnogi na chodnikach w Oświęcimiu i Chrzanowie

Wielu mieszkańców Oświęcimia zwraca uwagę na problemy z elektrycznymi hulajnogami. Chodzi o niebezpieczną jazdę, jak i ich porzucanie w różnych miejscach.

- Przez te pędzące po chodnikach hulajnogi boję się wychodzić do miasta. Już kilka razy jeden z drugim jechał wprost na mnie. W moim wieku i z laską trudno jest już uskoczyć - mówi Helena Wójcik, emerytka z Oświęcimia.

Do tego, jak dodaje, często jednoślady leżą na chodnikach, utrudniając pieszym przejście. Ostatnio nawet drogowcy musieli usunąć hulajnogę z placu budowy nowej drogi w Oświęcimiu, żeby zacząć pracę. Podobnie wygląda sytuacja na ulicach w Chrzanowie.

Na inny problem zwracają uwagę właściciele domów i posesji oraz wspólnoty mieszkaniowe. Skarżą się na szkody spowodowane na elewacjach czy ogrodzeniach przez hulajnogi.

- Już kilka razy ściągałem hulajnogę z kierownicą wplątaną w siatkę ogrodzenia swojego domu - mówi Andrzej Krawczyk z Chrzanowa. - Nie wiem, czy tak były porzucane, czy ktoś później przechodzi i ją wywrócił - dodaje chrzanowianin.

Jego zdaniem system korzystania i obsługi hulajnóg elektrycznych jest zły i powinien zostać zmieniony. - Powinny być konkretne miejsca, gdzie na takich jednośladach można by zaczynać jazdę i pozostawiać - uważa pan Andrzej.

Skargi można składać do operatora

Marta Wróbel, przedstawicielka firmy TIER Mobility Poland Sp. z o.o., której e-hulajnogi użytkowane są w Oświęcimiu i Chrzanowie podkreśla podjęcie różnych działań, aby zapewnić bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z nich.

- Wszyscy nowi użytkownicy TIER są informowani o najważniejszych zasadach użytkowania i zachowania podczas rejestracji w naszej aplikacji telefonicznej za pomocą łatwych do zrozumienia samouczków, których nie można pominąć. Obejmuje to również uwagę dotyczącą prawidłowego parkowania pojazdów. Ta rada jest również powtarzana podczas procesu zakończenia najmu urządzenia - zaznacza Marta Wróbel.

Jak dodaje, przechodnie, którzy zauważą, że e-hulajnogi nie są prawidłowo zaparkowane, mogą w każdej chwili skontaktować się z obsługą jednośladów.

- Można to zrobić korzystając z numeru telefonu na e-hulajnodze lub pisząc do naszego działu obsługi klienta pod adresem [email protected]. Nasz lokalny zespół niezwłocznie usunie lub przeniesie e-hulajnogi - zapewnia Marta Wróbel.

Przekonuje, że pracownicy obsługi są zawsze czujni, aby zminimalizować liczbę skuterów, które mogły zostać nieprawidłowo zaparkowane. Wielu oświęcimian i chrzanowian ma jednak co do tego wątpliwości.

Na terenie Oświęcimia jest obecnie 200 hulajnóg dostępnych całorocznie.

FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto