Przegląd tygodnia z 22.01.2023 w Oświęcimiu. Najważniejsze wydarzenia od 15.01 do 21.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Oświęcimia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Oświęcimia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Oświęcimia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.01 a 21.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wielkie pieniądze na rozbudowę kanalizacji w gminach Małopolski. Zobacz, kto dostanie dotacje”?

Przegląd tygodnia: Oświęcim, 22.01.2023. 15.01 - 21.01.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wielkie pieniądze na rozbudowę kanalizacji w gminach Małopolski. Zobacz, kto dostanie dotacje

Samorząd Województwa Małopolskiego dofinansuje kolejne 40 projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron, Iwona Gibas z zarządu województwa i radny województwa Stanisław Bisztyga przekazali uroczyście promesy gwarantujące przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na ręce przedstawicieli gmin i zakładów komunalnych z województwa. Zobaczcie, kto dostanie pieniądze.

📢 Autobus MZK przez ulice Oświęcimia mknie. Ale strasznie brudny i zaniedbany. To ma być stan przejściowy

Słowa znanej piosenki o czerwonym autobusie (w domyśle czystym), mknącym ulicami miasta, nie znajduje potwierdzenia w Oświęcimiu. Tutaj autobusy miejskie jeżdżą brudne nie tylko w złą pogodę, kiedy na drodze jest błoto, woda, czy śnieg. Mieszkańcy sugerują, że miejski przewoźnik oszczędza na myciu swojego taboru w czystości. - Nic podobnego – ripostuje Bożena Fraś, prezes oświęcimskiego MZK.

📢 Jasełka salezjańskie w Oświęcimiu. Po pięknym widowisku był czas na specjalną sesję zdjęciową dla aktorów. Zobacz galerię

Spektakle tegorocznych jasełek na scenie salezjańskiej w Oświęcimiu były pięknymi widowiskami. Publiczność w sali teatralnej przy parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych za każdym razem gorąco oklaskiwała wykonawców. Ci na koniec zostali jeszcze zaproszeni na specjalną sesję zdjęciową. Przejdź do galerii i zobacz wykonawców jasełek z innej strony.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 22.01.2023: 15.01-21.01.2023 Oświęcim: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Oświęcimiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Miejsce na półmetku narzuciło Niwie Nowa Wieś strategię na wiosnę. Mierzą jednak siły na zamiary

W Niwie Nowa Wieś, liderze grupy zachodniej V ligi piłkarskiej, 10 stycznia 2023 rozpoczęto przygotowania do rundy wiosennej. Podopieczni Bartłomieja Dudzica na półmetku rozgrywek mają punkt przewagi nad MKS Trzebinia i dwa nad Tempem Białka. Prawdopodobnie pomiędzy tymi trzema zespołami rozegra się walka o dwa miejsca premiowane awansem do piłkarskiej elity w Małopolsce, czyli IV ligi.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ciężka noc i cały dzień dla strażaków w całej Małopolsce. Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne, ślisko i pożary

Mokry śnieg sypiący całą noc z 20 na 21 stycznia połamał drzewa i gałęzie, które spadając uszkadzały linie energetyczne. Bardzo dużo takich zdarzeń jest w całej Małopolsce, ale najgorzej jest na południu regionu. Strażacy na tę chwilę (godz. 21) ciągle dostają nowe zgłoszenia. Mają też pracę przy wypadkach, pożarach i innych zdarzeniach.

📢 Idziemy na zakupy. Zmiany w polskim prawie w związku z trzema unijnymi dyrektywami: Omnibus, Towarową oraz Cyfrową

Od 1 stycznia zmieniło się prawo dotyczące m.in. zakupów. Zmiany w polskim prawie wynikają głównie z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej. Co to oznacza dla konsumentów wyjaśnia dr n. pr. radca prawny Jonasz Kita z kancelarii Lex Projects.

📢 Hokej. Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim kontra GKS Katowice, czyli lider przegrał z mistrzem Polski. ZDJĘCIA

GKS Katowice, aktualny mistrz Polski, pokonał w Oświęcimiu Tauron/Re-Plast Unię Oświęcim, lidera hokejowej ekstraklasy. Drużyna ze stolicy Górnego Śląska pokazała charakter, potrafiąc odwrócić losy niekorzystnie układającego się dla niej spotkania. Porażka kosztowała oświęcimian utratę fotela lidera.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Studniówka 2023 uczniów LO im. Konarskiego w Oświęcimiu. Piękny bal w Park Hotel Łysoń w Inwałdzie. Zobaczcie zdjęcia

Uczniowie klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego w Oświęcimiu rozpoczęli odliczanie do matury podczas studniówki. Piękny bal studniówkowy odbył się w Park Hotel Łysoń w Inwałdzie.

📢 Budowa trzeciego mostu nad Sołą w Oświęcimiu w ramach obwodnicy do drogi ekspresowej S1 nabiera tempa. Zobaczcie zdjęcia

Budowa mostu nad Sołą w Oświęcimiu to kluczowa część powstającej obwodnicy miasta, która połączy je z drogą ekspresową S1. Przeprawa będzie przechodzić nad rzeką na granicy miasta i Rajska w gminie Oświęcim. Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia z wykonanych już prac.

📢 Kamienice na ul. Mickiewicza w Oświęcimiu dostaną drugie życie. OTBS rozpoczyna renowację zabytkowych obiektów. Wizualizacje, zdjęcia

Rozpoczyna się remont połączony z renowacją zabytkowych kamienic na ul. Mickiewicza 2-4 w Oświęcimiu. Dwa okazałe stare budynki na oświęcimskiej starówce dostaną drugie życie za sprawą Oświęcimskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Przejdź do galerii i zobacz wizualizacje kamienic po renowacji.

📢 Na os. Stare Stawy w Oświęcimiu budują nowe domy. Będą ekologiczne i energooszczędne. Zdjęcia, wizualizacje

Na osiedlu Stare Stawy w Oświęcimiu powstaje pierwszy z budynków wielorodzinnych wyróżniający się wykorzystaniem nowych technologii ekologicznych i energooszczędnych, a także udogodnieniami dla osób starszych i z niepełnosprawnościami.

📢 Zakopane. Toaleta publiczna za 10 zł? To nie żart. Takie ceny są na Krupówkach [ZDJĘCIA]

Czy w Zakopanem jest drogo? Oj tak. Szczególnie jeżeli kogoś przyciśnie na Krupówkach. Okazuje się, że można tam skorzystać za potrzebą. Ale za jaką cenę! 10 zł od osoby. Taką stawkę wystawił sobie właściciel publicznych toalet na deptaku.

📢 Ptasia grypa w powiecie oświęcimskim. Ognisko choroby ujawniono wśród dzikich ptaków na akwenie w Bielanach w gminie Kęty

Ze zbiornika żwirowni w Bielanach w powiecie oświęcimskim wydobyto 16 padłych dzikich ptaków, w tym 15 łabędzi niemych i czaplę. Jak przekazał Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu lek. wet. Agnieszka Stachera stwierdzono u nich wystąpienie wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).

📢 Zima zawitała do Oświęcimia. Chwilo trwaj. Aura zachęca do spacerów. ZDJĘCIA

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, zima zagościła w Oświęcimiu. Po pochmurnych i deszczowych dniach, znów możemy się cieszyć widokiem białego puchu. Chciałoby się powiedzieć, jest zima, to musi być zimno i śnieżnie. No, może tylko drogowcy trochę będą narzekać na pracę w godzinach nadliczbowych.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Sandra Kubicka to modelka, niedoszły Aniołek Victoria's Secret i stała bywalczyni polskich ścianek. Co o niej wiemy?

Sandra Kubicka w polskim show-biznesie pojawiła się niczym grom z jasnego nieba. Będąc nastolatką wyjechała z rodziną do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęła karierę modelki. Na przestrzeni lat media rozpisywały się na temat jej partnerów, choroby i okrzyknęły ją aniołkiem Victoria's Secret. Co tak naprawdę wiadomo o Sandrze Kubickiej? Sprawdźcie.

📢 Niewidomy 70-latek z Oświęcimia nie dał się oszustom. Od razu wyczuł szwindel. Policyjna kampania na Dzień Babci i Dziadka

  • Takie sytuacje dowodzą, że kampanie informacyjne, uświadamiające seniorom czyhające na nich zagrożenia, mają sens i przynoszą efekty – tymi słowami Małgorzata Jurecka, oficer prasowy oświęcimskiej policji, nawiązała do sytuacji z Oświęcimia, w której 70-letni niewidomy, odbierając dziwne telefony, wyczuł szwindel na odległość.
    Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kręcił się po Babicach pod Oświęcimiem. Jego zachowanie nie było naturalne, lecz to nie był przestępca

Mieszkaniec podoświęcimskich Babic wezwał służby ratunkowe do wychłodzonego 36-letniego mieszkańca Sosnowca. Mężczyzna wzbudził jego zainteresowanie ponieważ przez kilka godzin chodził po tej samej ulicy pomimo chłodu i padającego śniegu.

📢 Kuchenna rewolucja w Zatorze. W Zespole Szkół Ogólnokształcących powstała "Wyspa Smaków". Zobaczcie zdjęcia

Stołówka w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Zatorze przeszła wielką metamorfozę. Teraz to miejsce nosi nazwę "Wyspa Smaków". Dzieci mogą tutaj zjeść smakowite i zdrowie obiady za jedyne 5 zł.

📢 Kim jest 18-letni Eryk Goczał, najmłodszy zwycięzca Rajdu Dakar? Syn milionera, rajdowiec, kaskader i uczeń krakowskiego liceum 20.01.2023

18-letni Eryk Goczał wygrał Rajd Dakar, stał się sensacją ostatnich dni i zrobiło się o nim głośno w całej Polsce. Zawodnik Energylandia Rally Team został zwycięzcą w kategorii SSV, czyli małych pojazdów terenowych i stał się najmłodszym triumfatorem w długiej historii tych prestiżowych zawodów (jest też najmłodszym uczestnikiem). Kim jest pochodzący z małopolskich Przytkowic i uczący się w krakowskim liceum Eryk Goczał?

📢 Potrącenia pieszych w Oświęcimiu. Przy ulicy Nojego pod koła wpadła staruszka. Policja szuka świadków wypadku na ulicy Legionów

W Oświęcimiu, na parkingu przy ulicy Nojego, pod kołami osobówki znalazła się 82-letnia kobieta. Trwają poszukiwania świadka innego potrącenia, na ulicy Legionów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie