Przegląd tygodnia z 22.05.2022 w Oświęcimiu. Najważniejsze wydarzenia od 15.05 do 21.05.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.05 do 21.05.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 15.05 do 21.05.2022 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Oświęcimia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.05 a 21.05.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Mężczyźni o tych imionach to najlepsi kandydaci na męża. Jeśli Twój partner ma tak na imię, prawdopodobnie jest tym jedynym! 20.05.22”?

Przegląd tygodnia: Oświęcim, 22.05.2022. 15.05 - 21.05.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Mężczyźni o tych imionach to najlepsi kandydaci na męża. Jeśli Twój partner ma tak na imię, prawdopodobnie jest tym jedynym! 20.05.22

Jaki powinien być idealny mąż? Dla większości pań jest to oczywiste: kochający, troskliwy, uczuciowy, romantyczny, jak również silny, zaradny, dający poczucie bezpieczeństwa. Znalezienie partnera posiadającego te cechy wcale nie musi być takie trudne, jak się wydaje. Otóż wiele powie nam imię naszego wybranka, a dokładniej jego znaczenie. Przejdź do galerii zdjęć i sprawdź, którzy mężczyźni to najlepsi kandydaci na męża!

📢 Bezwarunkowy dochód podstawowy. Kto dostanie 1300 złotych co miesiąc za nic? Eksperymentalny program już w Polsce 22.05.2022

Każdemu gotówka – bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce. Sprawdź eksperymentalny program: kto skorzysta. Bezwarunkowy dochód podstawowy to comiesięczna wypłata gotówki dla każdego – bezwarunkowy, bo bez względu na to, czy ktoś jest bogaty, czy biedny, pracuje czy nie. Ma gwarantować ludziom wolność decyzji, czy chcą pracować lub ubiegać się o wsparcie, czy nie chcą, a jednocześnie ma zapewniać wolność od ubóstwa.

📢 V liga piłkarska, Wadowice. Skawa Wadowice – Górnik Brzeszcze. Próba sił, czyli siła spokoju kontra siła ognia [ZDJĘCIA]

Mecz w Wadowicach był konfrontacją siły spokoju w obronie Skawy z siłą ognia Górnika Brzeszcze. Ostatecznie pojedynek piłkarskiej okręgówki zachodniej Małopolski zakończył się polubownie, czyli remisem. Wydarzeniem 25. kolejki było zapisanie się Mariusza Piskorka jako snajpera wszech czasów Niwy Nowa Wieś. Mając na koncie 231 goli wymazał w klubowych kronik wynik Przemysława Dudzica.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 22.05.2022: 15.05-21.05.2022 Oświęcim: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Oświęcimiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Problemy na budowie nowego stadionu przy "Chemiku" w Oświęcimiu. Inwestycja opóźnia się. Zakończenie dopiero jesienią [ZDJĘCIA]

Opóźnia się budowa nowego kompleksu sportowego przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Plany, że inwestycja, która realizowana na miejscu starego, zniszczonego obiektu szkolnego popularnego "Chemika", zakończy się do końca czerwca br. są już nieaktualne.

📢 Sezon w Porąbce Kozubniku. Kiedyś ruszał z pompą. Po dawnej świetności pozostały ruiny i wspomnienia o ośrodku [ZDJĘCIA]

W latach PRL-u w słynnym ośrodku w Porąbce Kozubniku początek sezonu rozpoczynał się z wielką pompą. Ludzie przyjeżdżali tutaj z Oświęcimia, Kęt, Brzeszcz, Andrychowa, Wadowic, Śląska i różnych innych zakątków Polski. Wielu ciągnęła ciekawość. Każdy chciał zobaczyć imponujący rozmachem ośrodek wypoczynkowy - luksus PRL-u. Teraz jest tutaj cisza, pojedyncze nowe ośrodki i straszące wśród drzew ruiny - ślady dawnej świetności tego miejsca. Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia, jak kiedyś wyglądało to miejsce i jak obecnie.

📢 Po Sole w Oświęcimiu znów będą pływać kajaki. Spływy cieszą się dużym powodzeniem [ZDJĘCIA]

Sezon spływów kajakowych Sołą w Oświęcimiu rozpoczyna się w nadchodzącą niedzielę. Od kilku lat jest to jedna z atrakcji organizowanych przez oświęcimski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dla mieszkańców i gości odwiedzających to miasto.

📢 Oświęcim i ziemia oświęcimska. Co robić w weekend 20 - 22 maja 2022 roku? Jakie i gdzie odbędą się imprezy [ZDJĘCIA]

Szukasz pomysłu, jak ciekawie spędzić nadchodzący weekend w Oświęcimiu i okolicy. Prezentujemy nasz przegląd najciekawszych imprez, miejsc, wydarzeń i atrakcji turystycznych w mieście i powiecie oświęcimskim od 20 do 22 maja 2022 r. Jest wyjątkowo bogaty! Przejdź do galerii i sprawdź, co warto się wybrać.

📢 W Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu powstanie nowe, duże centrum diagnostyczne. Pozwoli na szybsze kompleksowe badanie pacjentów. ZDJĘCIA

Rozpoczęła się rozbudowa Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu o nowe centrum diagnostyczne. Znajdą się w nim wszystkie pracownie szpitalne, w których badani są pacjenci, znajdujące się obecnie w różnych częściach oświęcimskiej lecznicy. Inwestycja będzie kosztować blisko 7 mln zł.

📢 Studenci pielęgniarstwa Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu otrzymali symbole zawodu - czepki [ZDJĘCIA]

Ponad 140 studentów pielęgniarstwa Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu podczas tradycyjnej uroczystości tzw. czepkowania otrzymało czepki - symbole zawodu. Na co dzień praktyczną naukę zawodu odbywają m.in. w szpitalach, w tym w Oświęcimiu, Chrzanowie, Wadowicach.

📢 IV liga, Unia Oświęcim – Pcimianka. Chocholi taniec oświęcimian skarcony przez Daniela Pandyrę [ZDJĘCIA]

To był chocholi taniec Unii Oświęcim z Pcimianką. Nic więc dziwnego, że podopieczni Marka Kołodzieja zeszli z boiska pokonani, a przecież potrzebują punktów w walce o utrzymanie w grupie zachodniej IV ligi piłkarskiej.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Oświęcim. Prezydent Słowenii Borut Pahor odwiedził w sobotę Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz [ZDJĘCIA]

Prezydent Słowenii Borut Pahor odwiedził dzisiaj (21 maja) Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Razem z Pietrem M. Cywińskim, dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz- Birkenau i Wojciechem Soczewicą, dyrektorem generalnym Fundacji Auschwitz-Birkenau przeszli szlakiem cierpienia ofiar obozu.

📢 Oświęcim „srebrny” w pływackiej lidze SMS. Czy to oznacza kurs na odzyskanie prymatu? Dystans do stołecznej G-8 Bielany coraz mniejszy

Oświęcim zdobył wicemistrzostwo ogólnopolskiej pływackiej ligi SMS. Pieczęć na sukcesie postawił po rywalizacji na długim basenie, w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oświęcimianie utrzymali pozycję z zimowych zmagań na krótkim basenie, z grudnia 2021, których byli organizatorem. Końcowy wynik jest powtórką z sezonu 2020/21.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Małopolska zachodnia. Gminy bez straży miejskiej nie radzą sobie z kontrolą palenisk? Problem jest bardziej złożony

Palenie śmieci i używanie "kopciuchów" w gminach, gdzie nie ma straży miejskiej jest praktycznie bezkarne - informuje Polski Alarm Smogowy. Czy faktycznie osoby łamiące prawo nie mają się czego obawiać?

📢 Prezes Re-Plast Unii Oświęcim, hokejowych wicemistrzów Polski, w ogniu pytań kibiców [ZDJECIA]

Zarząd Re-Plast Unii Oświęcim, hokejowych wicemistrzów Polski, spotkał się z kibicami. Kibice mogli zapytać działaczy o różne sprawy, nie tylko z przeszłości, ale także i o nadchodzący sezon 2021/22, bo najwyższa pora zacząć do niego przygotowania.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wypadek w Kętach z udziałem 6-latka. Dziecko wtargnęło na jezdnię wprost pod nadjeżdżającą toyotę [ZDJĘCIA]

Na ul. Staszica w Kętach doszło wczoraj, 18 maja do wypadku drogowego z udziałem 6-letniego chłopca. Dziecko, będące pod opieką matki, 30-letniej obywatelki Ukrainy, nagle wtargnęło na jezdnię, gdzie wpadło pod nadjeżdżającą toyotę, prowadzoną przez mieszkankę Kęt.

📢 Na targowisku miejskim w Oświęcimiu. Są już truskawki. Owoce i warzywa drogie, ale kupujących nie brakuje [ZDJĘCIA]

Na targowisku miejskim w Oświęcimiu duży ruch. Na straganach coraz więcej truskawek i innych nowalijek. Jest drogo, ale kupujących nie brakuje. Zrobiliśmy dzisiaj, 19 maja krótki przegląd cen wybranych warzyw i owoców na oświęcimskim targowisku. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Wielki ogień nad Wisłą. Spalił się stary dom w Babicach koło Oświęcimia. To podpalenie!

Wczoraj wieczorem (18.5.2022) strażacy z Oświęcimia dostali informację o wielkim ogniu widocznym nad brzegiem Wisły. Jak się okazało palił się tam stary dom. Niestety niewiele z niego zostało, bo nie było jak dojechać na miejsce.

📢 Nowi policjanci w Wadowicach, Chrzanowie, Oświęcimiu i Olkuszu. To nie koniec naboru [ZDJĘCIA]

Do garnizonu małopolskiej policji przyjęto 40 nowych policjantów. Zaczną pracę także w Oświęcimiu, Wadowicach, Chrzanowie i Olkuszu. Będzie bezpieczniej w tych miastach?

📢 Trendy w makijażu 2022. Te stylizacje podbijają świat Instagrama!

2022 rok daje przestrzeń na wszelakie eksperymenty. Tak naprawdę w makijażu wszystko jest dozwolone! Jednak specjalnie dla Was przejrzeliśmy stylizacje, które w 2022 najczęściej wybierają celebrytki. Gotowa na metamorfozę?

📢 Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Oświęcimia na Nocy Muzeów w Komendzie Głównej Policji w Warszawie [ZDJĘCIA]

Oświęcimska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu uczestniczyła w Nocy Muzeów w Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Zwiedzającym zaprezentowała umundurowanie oraz policyjną służbę w okresie międzywojennym.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jak długo będzie rządził drugi rząd Élisabeth Borne?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie