Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przy Powiatowych Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych w Grojcu powstanie oranżeria. Będzie służyć pacjentkom placówki. Zdjęcia

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Wizualizacja oranżerii, która powstanie przy Powiatowych Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych w Grojcu
Wizualizacja oranżerii, która powstanie przy Powiatowych Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych w Grojcu Materiał Starostwa w Oświęcimiu
Przy siedzibie Powiatowych Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych w Grojcu (gm. Oświęcim) powstanie oranżeria. Przedsięwzięcie, które będzie służyć pacjentkom placówki, wesprze finansowo powiat oświęcimski.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Z myślą o pacjentach placówki w Grojcu

Oranżeria będzie pełnić funkcję rekreacyjną, wspomagającą leczenie i opiekę nad pacjentkami przebywającymi w placówce. Będzie to także miejsce spotkań rodzinnych podopiecznych zakładu oraz wydarzeń kulturalnych z udziałem lokalnej społeczności. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2024 roku.

Inwestycję wesprze finansowo powiat w formie dotacji do kwoty 500 tys. zł. Tak przewiduje umowa podpisana przez starostę Andrzeja Skrzypińskiego i wicestarostę Pawła Kobielusza z dyrektor Powiatowych Zakładów Opiekuńczo-Lecznicze w Grojcu Marią Wilgus.

W PZOL w Grojcu przebywa 130 pacjentek w wieku od 25 do 92 lat, którymi opiekuje się profesjonalna kadra medyczna.

Powiatowe Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze w Grojcu funkcjonują w formie samodzielnego publicznego zakładu, dla którego jednostką założycielską jest Powiat Oświęcimski.

Celem działania zakładów jest udzielanie świadczeń zdrowotnych całodobowo w warunkach stacjonarnych kobietom, które z uwagi na stan zdrowia nie mogą przebywać w warunkach domowych, w tym zapewnienie opieki lekarskiej, pielęgniarskiej, rehabilitacyjnej, produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych adekwatnych do występujących schorzeń.

PZOL działa w oparciu o zawarte umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na udzielanie świadczeń medycznych w zakresie opieki długoterminowej i psychiatrycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto