Puchar Polski. Soła Oświęcim poznała rywala w półfinale na szczeblu Małopolski

Czy Soła Oświęcim sprawi kolejną pucharową niespodziankę? W zachodniej Małopolsce też nikt na nią nie stawiał, a jednak wygrała pucharową rywalizację.... Fot. Jerzy Zaborski
W siedzibie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano zestaw par półfinałowych na szczeblu wojewódzkim. Mecze półfinałowe odbędą się 13 czerwca o godz. 17. Zwycięzcy zagrają w wielkim finale, na neutralnym boisku w Kalwarii Zebrzydowskiej (20 czerwca, środa, o godz. 17).

Trzecioligowa Soła Oświęcim zagra w Krakowie przeciwko miejscowemu Hutnikowi, liderowi grupy zachodniej IV ligi piłkarskiej. W rywalizacji tej pary trudno wskazać faworyta. Skład Soły oparty jest na juniorach, którzy walczą o utrzymanie w trzecioligowym towarzystwie. Z kolei krakowianie mają w swoich szeregach doświadczonych zawodników.

Jednak młody oświęcimski zespół w finale zachodniej Małopolski, rozegranym na początku wiosny, pokonał innego trzecioligowca, MKS Trzebinia 2:1, który wtedy był zdecydowanym faworytem. Na pewno atutem oświęcimian jest ambicja i wola walki.

W drugim półfinale zmierzą się Poprad Muszyna (IV liga, grupa wschodnia, 6. miejsce) ze zwycięzcą pary Driwnia (IV liga, grupa wschodnia, 10. miejsce)/Okocimski Brzesko (lider grupy I tarnowskiej okręgówki), bo tarnowski finał pucharowy odbędzie się 6 czerwca.

Przypomnijmy, że w finale wojewódzkim zwycięska drużyna otrzyma 40 tys. zł.

Na szczeblu wojewódzkim, w przypadku remisów, sędzia zarządza dogrywkę 2 raz po 15 minut. Dopiero jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, będą rzuty karne.

Przed rokiem w Małopolsce wygrało trzecioligowe Podhale, które w finale pokonała Rabę Dobczyce 2:1, przedstawiciela krakowskiej okręgówki.