PZ nr 2 najlepszy w oświęcimskiej gimnazjadzie piłkarskiej na "Orliku"

Reprezentacja Powiatowego Zespołu nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach. fot. Zbiory organizatora
Nie przypadkiem w gimnazjadzie piłkarskiej zwyciężyli uczniowie PZ nr 2.To większość z nich na co dzień występuje w oświęcimskiej Unii, walczącej o punkty w elitarnej wojewódzkiej lidze juniorów starszych, mogąc się mierzyć z tak uznanymi firmami piłkarskimi jak Wisła, Cracovia czy Hutnik Kraków. Doświadczenia zdobyte w popularnej "emce" mogli sprzedać w powiecie oświęcimskim.

Reprezentacja oświęcimskiego PZ nr 2 wygrała pierwszy powiatowy turniej piłkarski szkół ponadgimnazjalnych na „Orliku”. W finale pokonała PZ nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu 4:0. Pomysł chwycił i walka o mistrzostwo ziemi oświęcimskiej będzie kontynuowana za rok.
Organizacji mistrzostw podjął się Powiatowy Zespół Nr 5 Szkół Budowlanych w Oświęcimiu. W eliminacjach miejskich wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu oświęcimskiego. Do rozgrywek finałowych zakwalifikowały się: Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych, Powiatowy Zespół nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu, Powiatowy Zespół nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach i Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach.
W meczach półfinałowych drużyna PZ 3 pokonała PZ 6 3:0, a uczniowie PZ 2 wygrali z PZ 10 3:2. W finale reprezentacja PZ 2 pokonała PZ 3 4:0. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Brzeszcz, która w „małym finale” pewnie pokonała reprezentację kęckiej placówki 8:1.