Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok. Pierwszy krok oświęcimian. Dobre otwarcie ćwierćfinału play-off [ZDJĘCIA]

Pierwszy mecz ćwierćfinału hokejowego play-off; Re-Plast Unia Oświęcim - Ciarko STS Sanok 2:1. Na zdjęciu: Aleksander Strielcow strzela pierwszą bramkę dla Unii. Jerzy Zaborski
Re-Plast Unia Oświęcim od zwycięstwa nad Ciarko STS Sanok rozpoczęła walkę w ćwierćfinale hokejowego play-off. To pierwszy krok zrobiony przed podopiecznych Toma Coolena w kierunku strefy medalowej. Drugi mecz także zagrają przed własną widownią (24 lutego 22), a potem rywalizacja przeniesie się na dwa mecze do Sanoka. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Oświęcimianie zaczęli agresywnie, chcąc pokazać rywalom, kto jest panem sytuacji na lodzie. Szybko, po akcji prawą stroną Jegora Orłowa, zamykający ją Teddy Da Costa był bliski wpisania się na listę strzelców.

Jednak chwilę później, po akcji braci Strielcowów, podaniu Wasilija, Aleksander poszukał bliższego rogu.

Oświęcimianie przed pierwszą przerwą złapali dwie kary, ale umiejętnie się bronili w osłabieniach.

Po zmianie stron z kolei to miejscowi dwukrotnie grali w przewagach, przez kilkanaście sekund nawet w podwójnej. Jednak skończyło się na „ostemplowaniu” słupka przez Daniła Oriechina.

Sanoczanie skontrowali. Po strzale Krystiana Mocarskiego odbity krążek z powietrza do siatki zbił Radosław Sawicki. Odpowiedź oświęcimian była natychmiastowa. 61 sekund później Teddy Da Costa, z zegarmistrzowską wręcz dokładnością, zmieścić krążek, znajdując lukę pomiędzy kaskiem sanockiego bramkarza i słupkiem.

W 46 minucie Danił Oriechin przeprowadził solową akcję. Do skutecznej jej finalizacji zabrakło centymetrów. Chwilę później wyborną akcję miał Dariusz Wanat. Trafił w sanockiego bramkarza po podaniu od Ryana Glenna. Przy trzecim ofensywnym podejściu oświęcimianie złapali karę w tercji sanoczan i przyszło im bronić skromnej zaliczki.

Zakotłowało się przed oświęcimską bramką. Aleksi Hamalainen, mając przed sobą pustą bramkę, przeniósł krążek nad poprzeczkę (48 min). Gospodarzom udało się przetrzymać trudne chwile.

Oświęcimianie złapali jeszcze karę techniczną. Przed jej zakończeniem Carlsson przegrał pojedynek z Salamą i wynik wciąż był otwarty.

Na 35 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry sanoczanie wycofali bramkarza, a - mając wznowienie w tercji obronnej gospodarzy - ich trener poprosił o czas. Wynik nie uległ zmianie.

Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Bramki: 1:0 A. Strielcow (W. Strielcow) 6, 1:1 Sawicki (Mocarski) 33, 2:1 Da Costa (Glenn) 34,

Re-Plast Unia: Saunders – Paszek, Glenn; Da Costa, Carlsson, Oriechin – Stasienko, Orłow; Dziubiński, W. Strielcow, A. Strielcow – Bezuszka, Rogow; S. Kowalówka, Krzemień, Wanat – M. Noworyta; Jerassow, Apalkow, Themar oraz Prusak.

Ciarko STS: Salama - Piippo, Jekunen; Sawicki, Hamalainen, Bukowski - Marva, Karlsson; Henttonen, Tamminen, Mokszancew - Olearczyk, Rąpała; Bielec, Wilusz, Mocarski - Biały, Florczak; Łyko, Bar, Filipek.

Sędziowali: Mariusz Smura (Katowice) i Marcin Polak (Bytom). Kary: 8 - 6. Stan play-off (do 4 zwycięstw): 1:0 dla Unii. Kolejny mecz w Oświęcimiu. Widzów: 1800.