Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy. Oświęcimianie w piłkarskich rozmiarach pokonali tyszan. „Złoty gol” Krystiana Dziubińskiego [ZDJĘCIA]

Ekstraklasa hokejowa: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:0 po dogrywce (1 lutego 2022). Na zdjęciu: Krystian Dziubiński strzela "złotą bramkę", dającą oświęcimianom zwycięstwo w dogrywce. Jerzy Zaborski
Re-Plast Unia Oświęcim pokonała we własnej hali GKS Tychy, odrabiając zaległości 35. kolejki hokejowej ekstraklasy. "Złotą" bramkę zdobył Krystian Dziubiński, który w 45 sekundzie zapewnił zwycięstwo oświęcimianom. Było to dla nich trzecie zwycięstwo z rzędu. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

W pierwszej odsłonie oświęcimianie mieli dwie wyborne okazje do strzelenia gola; najpierw Krystianowi Dziubińskiemu zabrakło centymetrów do wykończenia akcji Wasilija Strielcowa. Później, podczas gry w liczebnej przewadze, kibice chwytali się za głowy, nie mogąc zrozumieć, jak Aleksiejowi Trandinowi nie udało się umieścić krążka w siatce.

Miejscowi przetrwali dwa okresy gry w osłabieniu. Tyszanie mogli się cieszyć z prowadzenia po odbiciu krążka od Dariusza Wanata. Jednak dla gospodarzy skończyło się na strachu.

Do niecodziennej sytuacji doszło w 17 minucie. Kontuzji uległ jeden z sędziów głównych, Krzysztof Kozłowski. Musiał opuścić taflę, a premierową odsłonę dograno w obecności jednego arbitra. Poszkodowany arbiter po przerwie wrócił jednak na lód.

Druga odsłona obfitowała w zmarnowane szanse z obu stron. Oświęcimianie mieli trzy przewagi, ale irytujące było nieustanne „wożenie” krążka i znikoma liczba strzałów na tyską bramkę.

Tyszanie mieli dwie wyborne okazje. Najpierw Jean Dupuy z bliska nie znalazł recepty na Clarke’a Saundersa, a potem Bartłomiej Jeziorski wprawdzie oszukał oświęcimskiego golkipera, ale – mając przed sobą pustą bramkę – nie zdobył gola.

W 49 minucie Nikołaj Stasienko zagrał wprost na łopatkę kija Filipa Starzyńskiego. Clark Saunders obronił jednak strzał tyskiego napastnika.

Wydawało się, że wykluczenie Marka Biro w 54 min jest doskonałą okazją dla miejscowych do zdobycia gola. Jednak dopiero po zakończeniu przewagi Aleksander Strielcow trafił w słupek.

Na 30 sekund przed końcem na indywidualną szarżę zdecydował się Krystian Dziubiński. Nie pokonał tyskiego bramkarza, a poprawka Aleksandra Strielcowa była niecelna i szansa na zadanie ciosu, po którym rywal nie byłby się w stanie już powstać, przepadła.

Dogrywka trwała tylko 45 sekund. Krystian Dziubiński, po objechaniu bramki, strzałem w półobrotu, w dalszy róg, zapewnił oświęcimianom wygraną.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, dog. 1:0)

Bramki: 1:0 Dziubiński (Carlsson, Glenn) 61

Re-Plast Unia: Saunders – Glenn, Paszek; Oriechin, Carlsson, Da Costa – Stasienko, Orłov; Dziubiński, W. Strielcow, A. Strielcow - Bezuszka, Rogow; Wanat, Trandin, S. Kowalówka oraz Jerassow, Prusak.

GKS Tychy: Israelsson – Seed, Korczemkin; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Żełdakow, Smirnow; Dupuy, Fieofanow, Sergiuszkin – Biro, Pociecha; Jeziorski, Galant, Gościński – Kotlorz, Krzyżek, Marzec, Witecki, Starzyński.

Sędziowali: Patryk Kasprzyk (Bydgoszcz) i Krzysztof Kozłowski (Sosnowiec). Kary: 6 - 12. Widzów: 1700.

Inne mecze:

Tauron Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:5 (1:1, 0:3, 1:1), GKS Katowice – Ciarko STS Sanok 1:2 (0:1, 0:1, 1:0).