Są już w półfinale

JA
W czterech meczach rozstrzygnęła się sprawa awansu wiślaczek do półfinału play off. Po jednej porażce w swojej hali podopieczne Wojciecha Downara-Zapolskiego zmobilizowały się skutecznie do walki z akademiczkami i na ...

W czterech meczach rozstrzygnęła się sprawa awansu wiślaczek do półfinału play off. Po jednej porażce w swojej hali podopieczne Wojciecha Downara-Zapolskiego zmobilizowały się skutecznie do walki z akademiczkami i na ich terenie nie dały im szansę. W niedzielę wygrały różnicą aż 38 pkt., wczoraj ta przewaga wyniosła punktów 13. Też nieźle...
AZS mając świadomość, że to dla nich spotkanie ostatniej szansy zagrał nad wyraz ambitnie i w pierwszej kwarcie niemal przez cały czas prowadził. Najwyżej w 7 min po rzucie za trzy punkty Krupskiej-Tyszkiewicz (15:8). Wisła zakończyła tę pierwszą kwartę remisem dzięki rzutowi Johnson.
W kwarcie drugiej Wisła wyszła po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie. Za 3 pkt. trafiła Tillis i w 14 min było 20:19. Kolejna "trójka" Amerykanki w 17 min zwiększyła to prowadzenie do 5 pkt. (27:22). Wisła mimo tego prowadzenia nie grała dobrze, miała fatalną skuteczność w rzutach za 2 pkt. (28 procent).
Obraz tej gry całkowicie zmienił się w kwarcie trzeciej, chociaż gospodynie jeszcze raz zbliżyły się niebezpieczenie do krakowianek w 23 min, kiedy to przegrywały tylko 31:33. Ale potem miejscowym zabrakło sił i z minuty na minutę przewaga krakowskiego zespołu rosła. Świetnie grała w tej części spotkania Perovanović, której nikt nie potrafił upilnować pod poznańskim koszem. W 29 min było 51:40 dla Wisły. W ostatniej kwarcie nasz zespół spokojnie kontrolował sytuację na parkiecie i pilnował przewagi wywalczonej w kwartach drugiej i trzeciej. Udało się to bez większych problemów, bo poza Mrozińską żadna z rywalek nie była w stanie dotrzymać kroku zespołowi kierowanemu przez Johnson.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny