Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy na rower do 34 km od Władysławowa. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 11 - 12 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za pomysłem na trasę rowerową w pobliżu Władysławowa? Proponujemy, gdzie warto się wybrać. Mamy 5 ciekawych propozycji. Mogą mieć różne stopnie trudności czy odległości, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 34 km od Władysławowa. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w okolicy Władysławowa warto wybrać w weekend.

Spis treści

Ścieżki rowerowe z Władysławowa

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 34 km od Władysławowa, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz na wyprawę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 11 maja we Władysławowie ma być 12°C. Nie powinno padać. W niedzielę 12 maja we Władysławowie ma być 15°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Na Żuławy przed obiadem

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 186,34 km
  • Czas trwania wyprawy: 9 godz. i 44 min.
  • Przewyższenia: 104 m
  • Suma podjazdów: 447 m
  • Suma zjazdów: 489 m

Max_c74 poleca trasę mieszkańcom Władysławowa

Wycieczka rowerowa na Żuławy. Trasa prowadzi wzdłuż Wisły na odcinku Wyspa Sobieszewska - Tczew. Po drodze sporo ciekawych miejsc i pięknych widoków. Pola pełne maków, chabrów od razu przyciągają wzrok. Warto się wybrać żeby to zobaczyć. Trasa jest łatwa do pokonania. Polecam tą wycieczkę.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Z Rowów do Ustki.

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 42,47 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz.
  • Przewyższenia: 76 m
  • Suma podjazdów: 1 625 m
  • Suma zjazdów: 1 633 m

Lemur36 poleca trasę mieszkańcom Władysławowa

W ostatnim dniu pobytu nad Bałtykiem pojechaliśmy do Ustki.
Ustka to dawna osada rybacka, której historia sięga średniowiecza.
Dzisiaj, to nadmorski kurort o statusie uzdrowiska. Przyjeżdżają tu kuracjusze, aby leczyć schorzenia reumatyczne, układu krążenia czy przemiany materii. Lokalny mikroklimat bogaty w jod, sole wapnia i magnezu sprzyja kuracją zdrowotnym podczas spacerów plażą i promenadą.
Jednym z ważniejszych symboli Ustki jest pomnik Syrenki. Spotkamy go podczas spaceru po wschodnim molo.
Z rowów do Ustki prowadzi bardzo przyjemny szlak rowerowy R10. Wzdłuż trasy rośnie wiele drzew owocowych: jabłonie, grusze, śliwki. Kto nie zabrał prowiantu nie umrze z głodu ;)
Bardzo przyjemna nadmorska wycieczka rowerowa. Polecam!
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Wzniesienia Puszczy Wierzchucińskiej

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 52,66 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 12 min.
  • Przewyższenia: 118 m
  • Suma podjazdów: 690 m
  • Suma zjazdów: 722 m

GR3miasto poleca trasę mieszkańcom Władysławowa

Puszcza Wierzchucińska, to niewielki obszar leśny położony pomiędzy Pojezierzem Słowińskim a Kaszubskim, na skraju Wysoczyzny Żarnowieckiej. Porastają go głównie drzewostany sosnowe dzięki czemu pomimo, iż wokół jest szaro, buro i ponuro, tam wiecznie zielono. W leśnej gęstwinie w oczy rzucają się także liczne stare buki i dęby, których konary obciągnięte są mchami i porostami. Przemierzając tę okolicę napotkamy na wiele śródleśnych bagien oraz niedostępnych jezior, w których woda jest czarna jak smoła. Jak się okazuje obszar ten obfituje w dość pokaźne i mocno pofałdowane wzniesienia, których szczyty oscylują od 100 do 180 m n.p.m.

Na naszej trasie zagłębiliśmy się w gęstych, wiecznie zielonych lasach sosnowych, zobaczyliśmy stare okazy buków i dębów, a także ciekawe jeziora o wodach czarnych jak smoła. Podobno barwa ta bierze się od borowiny, która jest odmianą torfu leczniczego, a ten z kolei dobrze wpływa na naszą skórę. Teraz już wiem skąd latem tu tyle plażowiczów "wysmarowanych błotem" ;)

Ułożona przez nas trasa rowerowej eskapady wiodła ścieżkami i drogami gruntowymi przez bajeczne tereny: to wspinając się na zapierające dech w piersiach wzgórza, to opadając do dolin i wąwozów, którymi wiją się malownicze potoki. Część trasy opierała się zarówno o znane mam odcinki szlaków turystycznych jak również o dotąd nieznane nam leśne dukty, które odkryły przed nami wiele ciekawych miejsc. Prócz aktywnego wypoczynku na łonie natury, celem naszej wizyty w tych okolicach było zapoznanie się z malowniczymi zakątkami najwyższego ze szczytów – Góry Wysokiej, mierzącej 179,2 m n.p.m. Najpiękniejsze, niemalże górskie widoki rozpościerają się z liczącego prawie 140 m wysokości wzniesienia górującego nad Strzenielinem.

Liczba górek i wzniesień, jakie mieliśmy do pokonania na zaplanowanej trasie była w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających uczestników wycieczki. Nasza trasa w 90 proc. wiodła drogami gruntowymi i leśnymi duktami, kilka odcinków pokonaliśmy także bocznymi drogami asfaltowymi. Pomimo wysiłku, jaki musieliśmy włożyć w pokonanie licznych wzniesień, niejednokrotnie mieliśmy okazję zachwycać się pięknem otaczającej nas przyrody. Kaszuby Północne to bardzo atrakcyjny rejon dla wycieczek zarówno rowerowych jak i pieszych, choć bardzo dobrym pomysłem na turystykę jest również spojrzenie na te przepiękne okolice z siodła. W okolicy jest mnóstwo ciekawych stajni
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Szlakiem Zagórskiej Strugi

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 56,23 km
  • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 29 min.
  • Przewyższenia: 164 m
  • Suma podjazdów: 953 m
  • Suma zjazdów: 973 m

Max_c74 poleca trasę mieszkańcom Władysławowa

Szlak Zagórskiej Strugi to jeden z dwu szlaków łączących Trójmiasto z Wejherowem poprzez duży kompleks leśny rozciągający się na skraju Wysoczyzny Gdańskiej na południe od linii kolejowej Gdynia- Wejherowo znany jako lasy Chylońsko -Wejherowskie. Jest to trasa o wybitnie leśnym charakterze, urozmaicona licznymi podejściami (w naszym przypadku podjazdami), w tym na najwyższą w rejonie Trójmiasta "leśną" Górę Krzyżową, a także partiami dolinnymi potoków rozcinających krawędź wysoczyzny. Jeden z nich, niezwykle malowniczy, któremu szlak towarzyszy na blisko jednej piątej jego biegu, posłużył jako źródło nazwy szlaku.
Wycieczka oczywiście z grupą rowerową ''Grażyna i Janusze na rowerach''. Polecam trasę i grupę rowerową.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Tczew na przełaj

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 158,84 km
  • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 45 min.
  • Przewyższenia: 122 m
  • Suma podjazdów: 494 m
  • Suma zjazdów: 455 m

Trasę dla rowerzystów z Władysławowa poleca Max_c74

Wycieczka rowerowa do Tczewa. Po drodze sporo ciekawych miejsc: domy podcieniowe, kościoły, cmentarze, zabytkowy wiatrak oraz zabytkowy most na Wiśle w Tczewie. Trasa jest łatwa do pokonania, ale dla osób, które zaczynają przygodę z rowerem polecam podzielenie wycieczki na 2-3 etapy.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak dbać o rower?

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Akcesoria do roweru

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wladyslawowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto