Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Słynni ludzie nauki z Kęt

Bogusław Kwiecień
Autorzy zapowiadają, że przewodnik będzie pełen ciekawostek. Publikacja ukaże się w październiku

Dobiegają końca prace nad drugim tomem cyklu „Kęckie ścieżki życia”, w którym przeczytamy o znanych ludziach związanymi z miastem i okolicą. Tym razem autorzy publikacji koncentrują się na ludziach nauki.

- Wśród postaci, które zostaną zaprezentowane w folderze-przewodniku, znaleźli się m.in.: Stanisław Krzyżanowski, bracia Kłodzińscy, Eugeniusz Arnold Janota, Leonard Bier czy – rzecz jasna – Ambroży Grabowski i św. Jan Kanty, patron naukowców – wylicza doktor Andrzej Małysa z Muzeum imienia Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, jeden ze współautorów publikacji.

Cykl jest przedsięwzięciem kęckiej placówki i urzędu gminy, w którym podkreśla się promocyjny charakter tego wydawnictwa. – Chcemy dotrzeć do osób zainteresowanych lokalną historią, zarówno mieszkańców, jej miłośników, jak i coraz większej liczby tych, którzy nas odwiedzają – mówi Urszula Baczyńska-Śleziak, dyrektor wydziału rozwoju Urzędu Gminy w Kętach.

Autorzy zapowiadają, że przewodnik będzie pełen ciekawostek. Publikacja ukaże się w październiku. – Zależy nam na tym, by przedstawić słynnych kęczan lub osoby z tym miastem związane w kontekście wydarzeń historycznych – mówi dr Marta Tylza-Janosz, dyrektor Muzeum w Kętach i pomysłodawczyni projektu. – Dlatego „Kęckie ścieżki życia” mają charakter przewodnika. Chcemy zachęcić wszystkich naszych odbiorców do wyjścia z domu, spacerów, podróżowania i poznawania pięknej historii miasta - dodaje.
Pierwsza pozycja w serii opisywała życia i dokonania świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze.

Wydana w zeszłym roku pierwsza pozycja w serii „Kęckie ścieżki życia” opisywała życia i dokonania świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze. Wśród opisywanych postaci znaleźli się: św. Jan Kanty, bł. Celina Borzęcka czy ks. Grzegorz Zdziewojski.

Publikację „Kęckie ścieżki życia. Święci, Błogosławieni, kandydaci na ołtarze” można kupić w sklepiku Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach (Rynek 16) . Cena: 5 zł.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 11

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kety.naszemiasto.pl Nasze Miasto