Solavia Grojec w kilka minut po przerwie „osuszyła” Strumień Polankę Wielką w oświęcimskiej klasie A

Jakub Kolonko strzela drugą bramkę dla Solavii Grojec w zwycięskim dla niej meczu ze Strumieniem Polanka Wielka (3:0) Fot. Jerzy Zaborski
W Grojcu było bardzo uroczyście. Miejscowi zgotowali fetę zmieniającemu stan cywilny Łukaszowi Kubajczykowi. Choć były małe kłopoty z koncentracją, pełna pula została u lidera oświęcimskiej klasy A.

W dniu meczu stan cywilny zmieniał Łukasz Kubajczyk. Jednak popularny w Grojcu „Pióro” postanowił wesprzeć kolegów w konfrontacji z naszpikowanym rutyniarzami przeciwnikiem. Z kolei działacze przed pierwszym gwizdkiem wręczyli nowożeńcowi prezent ślubny, od siebie i kolegów z zespołu, a kibice odśpiewali chóralnie „Sto lat”.

Kibice liczyli, że ich pupil pożegna kawalerski stan bramkami. Jednak wszyscy miejscowi piłkarze, mając w perspektywie wyjście na wesele, nie grali najlepiej. Nie dogrywali piłek swojemu liderowi, który dopiero w 16 min minimalnie chybił. Lepszą sytuację minutę wcześniej miał Śliwka, który z 5 m trafił wprost Gawła. Ładne podanie ze skrzydła dostał od Rusina.

Z kolei u gości z wolnego pomylił się Wasztyl (18 min), a potem, kolejnego wolnego rozegrał Mączka, przed bramkę piłkę przegrał Rusin, a uderzenie Barnackiego z 15 m obronił Pałamarczuk.

- Zmieniamy styl gry _– mówił schodzący na przerwę Stanisław Pałamarczuk, trener grojczan. - Po pauzie zagramy tak samo, jak tydzień wcześniej na początku w Zatorze, gdzie wygraliśmy 8:0._
Na efekty nowej-starej strategii nie trzeba było długo czekać. Zaraz po przerwie piłkę na prawej stronie przejął Śliwka, a - wpadając w pole karne - „miękkim” strzałem oszukał kładącego mu się pod nogi Gawła.

Chwilę później błąd w środku boiska trafił się obrońcom gości, więc Kolonko przejął piłkę, potem w lewym narożniku pola karnego zwiódł kolejnego rywala, trafiając w przeciwne „okienko”.
Goście jednak nie dali za wygraną. Choć mieli akcje bramkowe, brakowało im wykończenia. W 60 min Wasztyl chciał bezpośrednio z rogu „wkręcić” piłkę do bramki, ale przyklejony do „długiego” słupka jego kolega Marcin Gałgan wybił ją z linii bramkowej, zamiast wepchnąć do siatki.

Potem dwa podejścia do Pałamarczuka miał Sebastian Nowak. W 65 min wprawdzie wybiegł idealnie do podania Marcina Gałgana, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem, dlatego został zablokowany. Później biegł bez przekonania, więc Pałamarczuk wyjściem na 16 m zażegnał niebezpieczeństwo (69 min).

Trzeci gol Krężela, zdobyty po kombinacji Kolonki z Łukaszem Walusem, postawił pieczęć na wygranej miejscowych.

- Nie było to dla nas łatwe spotkanie _– ocenił Stanisław Pałamarczuk – _Bardzo się go obawiałem po wysokim zwycięstwie w Zatorze 8:0. Jednak obrona i bramkarza stanęli na wysokości zadania, kiedy w pierwszej połowie nam nie szło. Drugi raz wyszliśmy w tyłach na zero, więc z umiarkowanym optymizmem pojedziemy do Oświęcimian na mecz przeciwko rezerwom Soły.

Solavia Grojec – Strumień Polanka Wielka 3:0 (0:0)
1:0 Śliwka 51, 2:0 Kolonko 55, 3:0 Krężel 81.
Sędziował: Piotr Gębczyk (Kęty). Żółte kartki: Śliwka – Jarosz. Widzów: 80.

Solavia: Pałamarczuk – Kozieł, Chowaniec, Noworyta, Wołek – Kliś (82 W. Walus), Krężel, Śliwka (75 Ł. Walus), Kolonko – S. Smolarek (46 B. Smolarek), Kubajczyk (67 Kozieł)
Polanka: Gaweł – Bartula (75 Jarosz), Pławny, Drabczyk, Mączka – Rusin (55 Łukaszczyk), Z. Wasztyl, Marcin Gałgan, Barnacki (70 T. Wasztyl) – Chrapkiewicz, S. Nowak.

INNE MECZE: **Orzeł Witkowice – Zatorzanka 2:0 (0:0) : Borowy 61, Gołębiewski 75 , Rajsko – Zgoda Malec 2:0 (0:0): Hankus 75 i 80 , Jawiszowice – Harmęże 3:1 (1:0): Michalik 26 i 63, Andreas 75 - Sękowski 47 , Gorzów – Bobrek 1:3 (0:1): Ozimina 90 - Zajas 29, Siwoń 75 i 82 . Pauza**: Soła II.

KLASA B, OŚWIĘCIM:

Bulowice – Palczowice 5:1, Głębowice – Piotrowice 1:2, Zaborzanka – Gierałtowice 1:2 , Sygnał Włosienica – Poręba 1:2, Skawa Podolsze – Broszkowice 3:1.