Sparta Kraków siatkarskim mistrzem Małopolski juniorów. W finale, w Kętach, pokonała Kęczanina. MKS Andrychów trzeci. ZDJĘCIA

Sparta Kraków została siatkarskim mistrzem Małopolski juniorów, pokonując w finale Kęczanina 3:0 (25:14, 25:13, 25:17), gospodarza turnieju finałowego. Z kolei w „małym finale” MKS Andrychów pokonał Pogoń Proszowice także 3:0 (25:23, 25:23, 25:22).

Sparta Kraków, Kęczanin Kęty i MKS Andrychów będą reprezentować Małopolskę na szczeblu centralnym, czyli w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

Przyznano indywidualne wyróżnienia w turnieju. Najlepszymi przyjmującymi uznano Dominika Chrabotę ze Sparty Kraków i Mateusza Nowaka z MKS Andrychów.

Wśród środkowych doceniono: Pawła Cebulę (Sparta Kraków) i Daniela Talara (MKS Andrychów).

Najlepszym libero został Jarosław Jarysz z Pogoni Proszowice.

Gospodarze turnieju finałowego, czyli Kęczanin Kęty, otrzymał dwa wyróżnienia. Najlepszym rozgrywającym został Miłosz Anioł, a najlepszym atakującym – Jakub Klęczar.

MVP turnieju wybrano Aleksandra Ihenacho ze Sparty Kraków.

Sparta Kraków została siatkarskim mistrzem Małopolski juniorów
Sparta Kraków została siatkarskim mistrzem Małopolski juniorów Jerzy Zaborski
MKS Andrychów zdobył brązowy medal mistrzostw Małopolski i także awansował do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Jerzy Zaborski