Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu będzie wspierał niepełnosprawne dzieci i rodziny w ramach programu "Za życiem"

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu jako Wiodący Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy będzie w latach 2022 - 2026 uczestnikiem programu wsparcia dla rodzin "Za życiem"
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu jako Wiodący Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy będzie w latach 2022 - 2026 uczestnikiem programu wsparcia dla rodzin "Za życiem" Archiwum Starostwo Powiatowe Oświęcim
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu będzie w latach 2022 - 2026 pełnił funkcję Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w ramach programu wsparcia rodzin "Za życiem". Chodzi m.in. o zapewnienie najmłodszym dzieciom niepełnosprawnym oraz zagrożonym niepełnosprawnością dostępu do pomocy w procesach rehabilitacji i rewalidacji, a także pomocy w życiu codziennym. Jest to druga edycja programu, w którym uczestniczy oświęcimska placówka.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu w programie "Za życiem"

W tym roku rozpocznie się druga edycja programu "Za życiem", w którym ponownie weźmie udział Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu jako Wiodący Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy (WOKRO).

Zadaniem programu, który będzie realizowany w latach 2022 - 2026, jest zapewnienie dziecku niepełnosprawnemu oraz zagrożonemu niepełnosprawnością dostępu do pomocy ze strony państwa w zakresie służby zdrowia, pomocy społecznej, oświaty, a także wsparcie rodzin, które mierzą się z problemami rozwojowymi swoich pociech.

- Zadaniem "Za życiem" jest opieka i wsparcie w procesach rehabilitacji i rewalidacji, a także pomocy w życiu codziennym - w formie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i rodziny. Jest przewidziana dla dzieci w wieku do 3 roku życia i powyżej 3 roku życia - tłumaczy Jacek Polak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu.

Kogo może objąć opieką WOKRO?

Opieką specjalistów WOKRO mogą zostać objęte dzieci z ograniczeniami ruchowymi, z problemami neurologicznymi, z zaburzeniami orientacji przestrzennej, czucia i innymi po konsultacjach z lekarzem pierwszego kontaktu lub poradnią psychologiczno-pedagogiczną w przypadku dzieci od 3 roku życia. Pomoc będzie obejmować zajęcia w zakresie: rehabilitacji, fizjoterapii, pedagogiczno-terapeutyczne.

- Program zostanie uruchomiony niezwłocznie po podpisaniu porozumienia między samorządem powiatowym a MEN i przekazaniu na rzecz WOKRO dotacji rządowej - zaznacza Jacek Polak.

Aktualnie WOKRO poszukuje wysoko kwalifikowanych specjalistów z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. Zainteresowani rodzice mogą kontaktować się ze Szkołą Podstawową w SOSW w Oświęcimiu przy ul. Obozowej 40 pod numerem tel. 33 843 01 71.

FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto