Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sukces Miejskiej Biblioteki Galerii Książki w Oświęcimiu. Znów okazała się najlepsza w Małopolsce i zajęła 4 miejsce w Polsce [ZDJĘCIA]

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
W Miejskiej Bibliotece Publicznej Galerii Książki w Oświęcimiu znów mają powody do radości. Placówka po raz kolejny okazała się najlepsza w Małopolsce i zajęła 4 miejsce w kraju
W Miejskiej Bibliotece Publicznej Galerii Książki w Oświęcimiu znów mają powody do radości. Placówka po raz kolejny okazała się najlepsza w Małopolsce i zajęła 4 miejsce w kraju Materiały Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu
Miejska Biblioteka Publiczna Galeria Książki im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu znów okazała się najlepsza w Małopolsce w rankingu organizowanym przez Instytut Książki i „Rzeczpospolitą”. W zestawieniu ogólnopolskim także zajęła wysokie 4 miejsca na 835 placówek z całego kraju, które zgłosiły swój udział w rankingu.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Biblioteka w Oświęcimiu od lat w ścisłej czołówce

Placówka oświęcimska od kilku lat utrzymuje miejsce w ścisłej czołówce rankingu, który już po raz 10. został zorganizowany przez Instytutu Książki i "Rzeczpospolitą".

Wśród bibliotek w Małopolsce jest to już piąte jej zwycięstwo. Z kolei w rankingu ogólnopolskim także powtórzyła sukces sprzed roku, chociaż były już lata, gdy plasowała się także na podium.

- Cieszymy się niezmiernie, tym bardziej, że wyniki tego rankingu stanowią potwierdzenie ogromnego zaangażowania wszystkich naszych pracowników

– mówi Mariola Talewicz, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu.

Jak dodaje, placówka stara się wsłuchiwać w oczekiwania i potrzeby mieszkańców miasta, w tym czytelników i jak najlepiej je spełniać w codziennej działalności. Przyznaje, że ten rok jest oczywiście wyjątkowy w związku z pandemią, ale przy wszystkich ograniczeniach biblioteka stara się utrzymać bliski kontakt z jej czytelnikami i użytkownikami. - Staramy się tak organizować naszą działalność, aby utrzymać jak najszerszy dostęp do proponowanych przez nas dóbr kultury – dodaje Mariola Talewicz.

Mocne atuty oświęcimskiej biblioteki

W ramach rankingu oceniana jest m.in. powierzchnia bibliotek i filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, średnie zatrudnienie w placówce, czas pracy, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, wielkość księgozbioru nabytego w ciągu 10 lat, wysokość wsparcia ze strony miasta lub gminy, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz niewidomych i niedowidzących.

Punkty można było też otrzymać za dostęp do nowych mediów, działające przy bibliotece kółka czytelnicze, literackie czy artystyczne. We wszystkich tych kryteriach placówka z Oświęcimia miała mocne atuty.

W tym roku przed oświęcimską biblioteką w rankingu ogólnopolskim znalazły się tylko Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Sianowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach oraz Gminna Biblioteka w Barcinie.

FLESZ - Koronawirus. Jak się przed nim uchronić

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto