Sześć goli Victorii w Babicach. Wygrała też Zgoda

tos
Victoria 1918 Jaworzno
Za nami kolejne mecze jaworznickich drużyn. Trzy punkty zdobyły tym razem Victoria i Zgoda. Wyższość rywali uznać musiały z kolei zespoły ze Szczakowej i Ciężkowic. Kolejne spotkania już jutro.

Ostre strzelanie w wadowickiej klasie okręgowej urządzili sobie piłkarze Victorii Jaworzno, którzy gościli w Babicach. Mecz z miejscową Arką wygrali aż 6:1. Pierwszego gola tuż przed przerwą zdobył Michał Goryczka, a po zmianie stron trafiali Piotr Sierczyński, Mariusz Suwaj, Mariusz Mastalerz i ponownie Michał Goryczka. Samobójczego gola zaliczył też jeden z zawodników gospodarzy. W sobotę o godz. 17 Victoria zagra u siebie z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska. Z rozgrywek wycofała się tymczasem Iskra Klecza Dolna, która tydzień temu na mecz z Victorią nie przyjechała.

15.Sosnowianka Stanisław Dol. 4 0 1-21

Porażkę w grupie czwartej katowickiej klasy okręgowej zanotowali za to gracze Szczakowianki Jaworzno, która przegrała na wyjeździe 2:4 z Dramą Zbrosławice. Gole dla drużyny ze Szczakowej zdobywali Adam Janeczko i Dawid Frąckowiak. W sobotę o godz. 17 na własnym obiekcie w Szczakowej „Szczaksa” powalczy o punkty z Tęczą Błędów.

16. Górnik Bobrowniki Śląskie 5 0 9-30

Swoje spotkania rozgrywały również nasze drużyny w swoich grupach rozgrywek klasy A. W grupie chrzanowskiej Ciężkowianka Jaworzno wróciła bez punktów z Regulic, gdzie przegrała z tamtejszym UKS-em 2:4. Oba gola dla podopiecznych trenera Wojciecha Tomasiewicza zdobył Mateusz Bulga. W sobotę o godz. 17 Ciężkowianka na własnym boisku podejmować będzie Tęczę Tenczynek.

W grupie sosnowieckiej Zgoda Byczyna pokonała u siebie 5:3 drużynę Ostoi Żelisławice. Byczynianie już do przerwy prowadzili 4:0 po dwóch golach Pawła Kalinowskiego i po jednym Dariusza Piechy i Mateusza Malika. Po zmianie stron piątego gola zdobył Dariusz Kempka. W niedzielę o 16 Zgoda zagra na wyjeździe z KS-em Giebło.