Thrashers stracili lidera

Paweł Guga

Hokeiści Atlanta Thrashers pokonali na własnym lodowisku 4:1 Pittsburgh Penguins. 38. trafienie w sezonie zaliczył najskuteczniejszy strzelec gospodarzy i drugi w całej lidze - Ilia Kowalczuk. Jednak smak wygranej, po czterech porażkach, zakłuciła jego kontuzja kolana.
Kowalczuka, w połowie drugiej tercji, zaatakował brutalnie (znany z takiego stylu gry) Fin Jarkko Ruutu, który otrzymał karę meczu. Na razie nie wiadomo na ile poważny jest uraz rosyjskiego napastnika, a wszystko okaże się po szczegółowych badaniach. Jednak w rachubę wchodzi pauza kilku tygodniowa. Odwet zresztą był natychmiastowy. Na Fina "rzucił" się Steve McCarty, który na 10 minut powędrował do boksu kar.

80 punktów, jako pierwszy zespół w lidze, osiągnęli hokeiści Detroit Red Wings, pokonując przed własną publicznością Phoenix Coyotes 3:2. Decydującego gola zdobył, na 7.28 min przed końcem Nicklas Lidstroem, przyczyniając się do piątego z rzędu zwycięstwa "Czerwonych Skrzydeł". Szwed zaliczył asysty przy dwóch wcześniejszych trafieniach: Henrika Zetterberga i Tomasa Holmstroema.
W Denver, Colorado Avalanche pokonali 6:3 Chicago Blackhawks, a 17. i 18. asystę w sezonie zaliczył - Wojciech Wolski. Trener gośći - Denis savard liczy na powrót do gry dwóch czołowych napastników - Jonathana Toewsa i Justina Williamsa. Ale z obroną nadal jest kiepsko.