Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na nordic walking do 33 km od Wadowic. Urokliwe ścieżki na weekend 11 - 12 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz ciekawych ścieżek nordic walking w pobliżu Wadowic? Wspólnie z Traseo przygotowaliśmy dla Ciebie garść pomysłów na ten tydzień. Jeżeli dopiero chcesz zacząć uprawiać nordic walking, zacznij w weekend. W wolny dzień będziesz mieć więcej czasu, by oswoić technikę. Oto nasze pomysły, gdzie można się wybrać w okolicy Wadowic na nordic walking. W tym tygodniu znaleźliśmy trasy w odległości do 33 km od miasta. Przetestuj je i daj znać, czy wszystko było zgodne z opisem.

Spis treści

Trasy nordic walking w pobliżu Wadowic

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy 3 ścieżki nordic walking oddalone maksymalnie o 33 km od Wadowic. Zobacz, czy ścieżka polecana przez kogoś innego jest ciekawa również dla Ciebie.

Przed drogą upewnij się, jaka jest prognoza pogody w Wadowicach.

W sobotę 11 maja według prognozy pogody ma być 18°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 33%. W niedzielę 12 maja zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 15°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 76%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: PRZEMASYNABUTACH - okolice Zawoi - Jałowiec, Kolędówka, Solnisko

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 14,68 km
  • Czas trwania marszu: 5 godz. i 20 min.
  • Przewyższenia: 541 m
  • Suma podejść: 738 m
  • Suma zejść: 757 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Wadowic poleca Przemas74

Trasa średniej trudności (nie spacerek i nie hardcore).
Startujemy spod sklepu spożywczego, gdzie można za zgodą sprzedawczyni zostawić auto.
Po chwili spaceru po asfalcie wchodzimy na szlak niebieski i po chwili zaczynamy się dość ostro piąć pod górę. Ostre podejście trwa aż do skrzyżowania naszego szlaku z żółtym. Na tym skrzyżowaniu skręcamy w lewo i dochodzimy po 10 minutach do polany z pięknym widokiem.
Po nacieszeniu się widokiem zawracamy i idziemy szlakiem żółtym.
Można zaglądnąć do schroniska "W murowanej piwnicy", żeby chwilę odpocząć i ewentualnie coś przekąsić.
Ze szlaku żółtego skręcamy na polną drogę, która poprowadzi nas w stronę zabudowań i asfaltowej drogi - ale będziemy nią szli tylko chwilę i skręcimy na kolejną polną dróżkę. Dojdziemy nią do szlaku zielonego, którym można dojść do drogi asfaltowej, przy której zostawiliśmy auto.
Można też skrócić sobie trochę drogę (tak jak my to zrobiliśmy) i przeskoczyć polną dróżką. Tak czy inaczej dojdziemy do asfaltowej drogi którą docieramy do punktu startu.

Zapraszamy na:

Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Kozubnik... Opuszczony Ośrodek Wczasowy HPR-u

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 10,36 km
  • Czas trwania marszu: 3 godz.
  • Przewyższenia: 119 m
  • Suma podejść: 156 m
  • Suma zejść: 167 m

Amatorom nordic walking z Wadowic trasę poleca Jota18

Zespół Domów Wypoczynkowo Szkoleniowych HPR Porąbka-Kozubnik – były ośrodek Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego w Katowicach.
Znajdował się w Porąbce (przysiółek Kozubnik) w Beskidzie Małym na obszarze o powierzchni 7,5 ha. Był ośrodkiem samowystarczalnym, posiadał własne ujęcie wody, oczyszczalnię ścieków i awaryjny system zasilania, zasilany dwoma czołgowymi silnikami o mocy 400 kW, własną stację benzynową. Ośrodek zatrudniał stały personel medyczny: lekarza internistę, lekarza stomatologa, specjalistę ds. rehabilitacji, pielęgniarki, zapewniając w ten sposób pełną ochronę medyczną. Do dyspozycji była także karetka pogotowia.

Czasy jego świetności skończyły się wraz z upadkiem PRL-u. Spółka, należąca do dwóch braci przybyłych z USA do Polski, która kupiła ośrodek, szybko popadła w ogromne długi.
W 1996 roku sąd ogłosił upadłość firmy. Turyści przestali odwiedzać ośrodek z powodu zaprzestania dotowania wczasów pracowniczych, a także z braku wkładu nowego właściciela w remonty ośrodka. Dzisiaj, niegdyś okazały, o wysokim standardzie kurort jest opuszczony. Wartościowe przedmioty i urządzenia zostały rozszabrowane. Dzisiaj ośrodek jest wykorzystywany przez paintballowców i ludzi zwiedzających ruiny ośrodka
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Przemasy na butach - Góra Żar

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 15,03 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 55 min.
  • Przewyższenia: 534 m
  • Suma podejść: 823 m
  • Suma zejść: 829 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Wadowic poleca Przemas74

Dzisiaj wybraliśmy się na pierwszą w tym roku wycieczkę pieszą, więc trasa jest spokojna, a największe wzniesienie pokonaliśmy kolejką...
Zastartowaliśmy na parkingu pod urzędem miasta - po pierwsze parking jest darmowy - nie tak jak pod kolejką - a po drugie na wstępie mieliśmy podejście pod kolejkę, przez co nie musieliśmy wspinać się na samym końcu...
Po wyjeździe na górę Żar ruszyliśmy czerwonym szlakiem na punkt widokowy Kiczera, potem idąc nim dalej, doszliśmy do miejsca, gdzie przecina go dalej szlak niebieski - w który skręciliśmy (w prawo).
Po dłuższym spacerze dołączył do niego szlak żółty i po krótkim odcinku, gdzie oba szlaki szły tą samą drogą, skręciliśmy tak, jak nas prowadził szlak żółty. Doszliśmy nim aż do Międzybrodzia Żywieckiego i już jego ulicami wróciliśmy do miejsca, gdzie zostawiliśmy auto.
Na tej trasie nie ma jakiś wielkich podejść, natomiast idąc szlakiem żółtym, trzeba zaliczyć dość długie i w miarę ostre zejście. Więc jeśli ktoś ma ochotę na ostre podejście, polecam albo iść w drugą stronę niż my szliśmy, lub też nie wyjeżdżać koleją na górę, Żar tylko trochę się powspinać na piechotę.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - na czym polega?

Nordic walking zyskuje w ostatnich latach na popularności. Czym jest ten sposób aktywności? Nordic walking polega na chodzeniu z kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Poprawne wykonywanie treningu może przynieść zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wadowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto