UKHK Unia Oświęcim – Polonia Bytom 2:8. Oświęcimianki przez dwie tercje postawiły się mistrzyniom Polski

Półfinał ekstraklasy hokeistek; UKHK Unia Oświęcim - Polonia Bytom 2:8
Półfinał ekstraklasy hokeistek; UKHK Unia Oświęcim - Polonia Bytom 2:8 Fot. Jerzy Zaborski
W pierwszym meczu półfinałowym ekstraklasy hokeistek UKHK Unia Oświęcim przegrał na własnym lodowisku z Polonią Bytom. Oświęcimianki przez dwie tercje stawiały opór mistrzyniom Polski, ale w trzeciej odsłonie bytomianki łatwo strzelały gole.

Przyjezdne już 17sekundzie zdobyły gola, co najwyraźniej je uspokoiło, a miejscowe z wielkim sercem walczyły dalej, potrafiąc wyjść na prowadzenie.

Być może mistrzynie Polski potrzebowały czasu, aby się rozkręcić, bowiem bez własnej hali, tułając się po innych lodowiskach, trenują tylko dwa razy w tygodniu.

W ostatniej odsłonie mistrzynie kraju podregulowały celowniki, strzelając z łatwością kolejne gole.

UKHK Unia Oświęcim – Polonia Bytom 2:8 (2:1, 0:2, 0:5)

Bramki: 0:1 Chrapek – Późniewska 1, 1:1 Kopciara 12, 2:1 K. Zaborska – Strzelecka – A. Zaborska 13, 2:2 Tomczok – Późniewska 23, 2:3 Palta – Dziwok 37, 2:4 Dziwok – Chrapek – Wcisło 46, 2:5 Patla – Późniewska – Gogoc 48, 2:6 Kaleja – Chrapek 50, 2:7 – Dziwok – Wcisło 52, 2:8 – Gogoc – Talanda – Późniewska 58.

UKHK Unia: Chodak – Strzelecka, K. Zaborska; Kozioł, Klatka, Pocheć – Langner, Kot; Wawrzyk, Kopciara, Żyła – A. Zaborska, Pirogowicz; Kułas, Makuch, Piotrowska.

Sędziował: Rafał Noworyta (Oświęcim). Kary: 6 – 4 minut. Stan play-off (do 2 zwycięstw): 0:1.