Unia bez Pucharu Polski w dogrywce

Andrzej Rzycki
Podobnie jak w półfinałach, tak i w finałowym starciu o Puchar Polski do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Mecz był kapitalną promocją hokeja, z prawdziwą huśtawką nastrojów i olbrzymią dramaturgią.

Zaczęło się znakomicie dla sanoczan. Goście potrzebowali 10 minut, aby zyskać przewagę trzech trafień. Trener Spisiak zmienił bramkarzy i Unia zaczęła mozolnie odrabiać straty. Najpierw w podwójnej przewadze gola strzelił Jaros. Za sprawą Droni, który posłał gumę przy "długim" słupku, zrobiło się tylko 2:3. Oświęcimianie w drugiej tercji zmusili sanoczan do głębokiej defensywy i zasypywali bramkarza gradem strzałów. Gole musiały paść.

Kibice oszaleli ze szczęścia, gdy Jaros atomowym uderzeniem dał Unii prowadzenie 4:3. Wydawało się, że sanoczanie znaleźli się w dołku. Nic z tych rzeczy. Dwa uderzenia z dystansu i znowu jest 4:5 dla KH Sanok. W trzeciej tercji oglądaliśmy szaleńczą pogoń biało-niebieskich, a jej ukoronowaniem był "telewizyjny" gol Flasara. Czeski obrońca trafił idealnie w okienko. Przez ostatnie 103 sek. Unia gra w przewadze (na ławce Dziubiński) i 3 tysiące kibiców czeka na upragnionego gola na stojąco. Sanoczanie bronią się heroicznie. Mamy dogrywkę. Na jej początku karę za grę bez kasku "łapie" Krajci i to wykluczenie jest kluczowe. W przewadze gola na wagę zdobycia PP strzela Vozdecky.

Aksam Unia Oświęcim - KH Ciarko Sanok 5:6 po dogrywce (1:3, 3:2, 1:0, 0:1)
Bramki: 0:1 Kubat (Zapała, Vozdecky) 5.16, 0:2 Ivicic (Vozdecky) 6.50, 0:3 Dziubiński (Gurican) 10.14, 1:3 Jaros (Zatko, Krajci) 17.08, 2:3 Dronia (Piekarski, Wojtarowicz) 27.42, 3:3 Wojtarowicz (Krajci) 29.46, 4:3 Jaros (Krajci, Piekarski) 32.02, 4:4 Zapała (Gurican) 33.52, 4:5 Mermer (Kubat) 36.06, 5:5 Flasar (Tabacek) 53.42, 5:6 Vozdecky (Zapała) 62.10. Sędziowali: P. Kępa i P. Meszyński. Kary: 10 i 20.

Widzów: 3000.

Unia: Witek (10.15 Zborowski) - Zatko, Kowalówka, Krajci, Tabacek, Jaros - Flasar, Gabryś, Valusiak, Jakubik, Riha - Dronia, Piekarski, Klisiak, Modrzejewski, Wojtarowicz - Połącarz, Cinalski, Sękowski, Stachura, Piotrowicz.

Sanok: Plaskiewicz - Kubat, Ivicic, Radwański, Zapała, Vozdecky - Rąpała, Suur, Biały, Dziubiński, Gruszka - Gurican, Koseda, Mermer, Milan, Słowakiewicz oraz Owczarek.

Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia pięknych dziewczyn!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Podrobili 17 tys. ton paliwa, staną przed sądem