Unia Oświęcim długo wchodziła w mecz w Bytomiu, ale znokautowała Polonię w III tercji

Hokeiści Unii Oświęcim (niebieskie stroje) długo męczyli się w Bytomiu z miejscową Polonią, ale wygrali ostatecznie 5:2, przesądzając o losach spotkania w ostatniej tercji. Fot. Jerzy Zaborski
Zgodnie z tradycją, Unia Oświęcim męczyła się w Bytomiu z Polonią, beniaminkiem hokejowej ekstraklasy, ale ostatecznie wzięła pełną pulę.

Dla miejscowych rozpoczęło się pomyślnie, bo lot krążka zagranego z prawej strony przeciął stojący przy bliższym słupku Jarosław Dołęga i Michał Fikrt musiał skapitulować, choć wcześniej swoimi udanymi interwencjami wprawił w zakłopotani Akinsa i Salamona (6 min)

Oświęcimianie tradycyjnie już długo wchodzili w mecz. Pierwszą bramkę zdobyli po analizie wideo, ale co do kolejnych nie było już żadnych wątpliwości.

Goście, po objęciu prowadzenia, w 48 min, w odstępie kilku sekund zmarnowali dwie okazje bramkowe. Po strzale Jarosława Różańskiego Witkowski mógł mówić o szczęściu, bo krążek zatrzymał się na słupku. Jednak kolejne dwa trafienia, zdobyte w odstępie 18 s, rozstrzygnęły o losach spotkania.

Polonia Bytom – Aksam Unia Oświęcim 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
1:0 Dołęga (Łucznikow, Kantor) 14, 1:1 Bepierszcz (Adamus) 28, 1:2 Wojtarowicz (Lipina) 37, 1:3 Adamus (Jakesz, Kalinowski) 49, 1:4 Stachura (Urbańczyk) 49, 1:5 Stachura (Adamus) 51, 2:5 Maciejewski (Słodczyk) 51.

Sędziował: Tomasz Radzik (Krynica). Kary: 10 – 8 minut. Widzów: 200.

Polonia: Witkowski – Kantor, Banaszczak, Dołęga, Słodczyk, Łucznikow – Valeczko, Maciejewski, Wróbel, Akins, Fabry – Owczarek, Bychawski, Meidl, Salamon, Stasiewicz – Wardecki, Kłaczyński, Wieczorek, Stępień.

Aksam Unia Oświęcim: Fikrt – Kasperczyk, Ciura, Barinka, Różański, Jaros – Połącarz, Jakesz, Bepierszcz, Kalinowski, Adamus – Piekarski, Urbańczyk, Modrzejewski, Lipina, Wojtarowicz – Gabrisz, Fiedor, Stachura, Budzowski.